úterý 25. ledna 2022 Miloš

Muž chtěl skokem z mostu ukončit svůj život. Zachránil ho policista s vojáky

K velmi zoufalému činu se včera dopoledne uchýlil muž středního věku v Bechyni. Na mostě Duha přes Lužnici chtěl pravděpodobně ukončit život. Naštěstí se informace dostala k policii, která na místo ihned vyslala nejbližší hlídku. Policista spolu s vojáky, kteří dorazili jako první, muže nakonec dostali z mostu pryč a zachránili mu tak život.

Informaci o muži, který se pohybuje na vnější straně zábradlí mostu Duha v Bechyni, dostali policisté včera po desáté hodině dopoledne. Podle dostupných informací bylo z chování muže zřejmé, že přemýšlí nad ukončením svého života. 

„Na místo byla okamžitě vyslána nejbližší hlídka, kterou tvořil policista místního obvodního oddělení a tři příslušníci armády. Vyjednávání se ujal policista, který se snažil muže uklidnit a přimět ho, aby od svého jednání upustil. Na místo události spěchaly i další složky integrovaného záchranného systému, včetně policejního vyjednavače,“ popsal zásah policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Podle zasahujících muž přestával mít kontrolu nad svým jednáním a bylo jisté, že se na hraně mostu už dlouho neudrží. Hlídka se proto rozhodla rychle zakročit. „Ve vhodné chvíli se všichni k muži rychle přiblížili, zachytili jej a přetáhli přes zábradlí zpět na vnitřní stranu mostu. Zde jej následně předali zdravotnické záchranné službě, která jej transportovala do Českých Budějovic,“ uvedl Doubek.

Případ si převzali bechyňští policisté, kteří budou zjišťovat všechny další okolnosti.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto mosty-tunely.cz

Štítky krimi, policie, Bechyně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.