čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Další tragická nehoda na jihu Čech. Řidič nepřežil náraz do stromu, spolujezdec skončil v nemocnici

U silnic na jihu Čech přibude po dnešní noci další křížek. Všechny záchranné složky vyjížděly zhruba půl hodiny po půlnoci do Dolního Skrýchova na okraji Jindřichova Hradce, kde havarovala Škoda Fabia. Následky jsou tragické. Řidič na místě ještě před příjezdem záchranářů svým zraněním podlehl, spolujezdec skončil v budějcké nemocnici.

Nehodu na operační středisko nahlásili okolo jedoucí svědkové. „Na místo okamžitě vyjely dvě posádky zdravotnické záchranné služby. Bohužel i přes rychlý dojezd na místo události nemohli jednomu z účastníků nehody již pomoci, neboť zemřel na místě ještě před naším příjezdem. Druhý účastník byl po nutném neodkladném přednemocničním ošetření a analgosedaci transportován do traumacentra nemocnice v Českých Budějovicích,“ potvrdila mluvčí zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Přesné příčiny a okolnosti této nehody zjišťují jindřichohradečtí dopravní policisté. „Řidič jel pravděpodobně od Jarošova nad Nežárkou a vlivem vysoké rychlosti vyjel s vozidlem mimo komunikaci, kde narazil do stromu,“ dodala mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Po druhé hodině ranní byla silnice opět průjezdná. „Hasiči zajistili havarovaný vůz protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu si převzala policie k šetření. Jednotka se pak na její žádost na místo vrátila okolo čtvrté hodiny ranní k dokončení úklidu komunikace,“ uzavřela mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky Jindřichův Hradec, nehoda, úmrtí, Policie ČR, HZS JČK, ZZS JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.