sobota 8. května 2021 Statní svátek

Kriminalisté dopadli muže, který měl přepadnout banku v Linci. Čtyřicetiletý Čech je ve vazbě

Kriminalisté z Česka dopadli muže, který v nedalekém Linci nejspíš přepadl banku. Podle policie jde o čtyřicetiletého Čecha. Zásahová jednotka ho v polovině dubna zadržela na Bruntálsku, kde se zdržoval. K jeho dopadení výrazně přispěla média a široká veřejnost.

V Rakousku přepadl banku, pak se nechal odvézt k českým hranicím. Policie pátrá po muži na snímku

Rakouští policisté pátrají po lupiči, který přepadl banku v Linci a následně se nechal taxíkem odvézt do příhraničního Freistadtu. Řidiči se svěřil, že je ze Slovenska a že v Německu dříve pracoval jako malíř. Pokud muže poznáváte, kontaktujte...

Rakouští policisté pátrali po lupiči, který přepadl banku v Linci a následně se nechal taxíkem odvézt do příhraničního Freistadtu, od 17. března. Řidiči, který ho vezl, se svěřil, že je ze Slovenska a že v Německu dříve pracoval jako malíř. Realita byla nakonec trochu jiná.

„Policisté zásahové jednotky v polovině dubna zadrželi čtyřicetiletého Čecha důvodně podezřelého z loupeženého přepadení v rakouském Linci. Muž zadržený na Bruntálsku, kde pobýval, nekladl odpor. Krnovští kriminalisté realizovali související úkony, současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí osoby do vydávací vazby. Soud takto rozhodl,“ shrnula mluvčí policie Soňa Štětínská. Čeští policisté předali podezřelého muže rakouským kolegům.

Ozbrojený muž s revolverem v ruce vstoupil do banky v Linci ve zmíněný den krátce před 17:30. „Následně začal ohrožovat zaměstnance a požadoval vydání finanční hotovosti. Po činu uprchl směrem do centra města, odkud se nechal vozidlem taxi odvézt do obce Freistadt nacházející se u hranic s Českou republikou,“ dodal mluvčí policie Jakub Vinčálek. I proto policisté pracovali s možností, že by se mohl zdržovat v České republice.

Kriminalisté od začátku zjišťovali a shromažďovali jednu indicii za druhou, které je dovedly na stopu čtyřicetiletého Čecha. „Podezření, že by se mohlo jednat o hledaného muže, se po vyhodnocení komplexu zjištěných informací jevilo stále více důvodné. Krnovští kriminalisté byli po celou dobu samozřejmě v úzkém kontaktu s rakouskými policisty, rovněž s ředitelstvím pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR, s jehož součinností byl vydán evropský zatýkací rozkaz,“ uzavřela Štětínská.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky Linc, Rakousko, loupež, lupič, Freistadt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.