neděle 19. září 2021 Zita

Dvě vykradené prodejny kol během jednoho dne. Škoda přesahuje milion korun

Škodu za více než milion korun mají na svědomí zloději, kteří se během jediného dne vloupali do dvou prodejen jízdních kol v Českých Budějovicích. K oběma krádežím došlo ve středu 5. května. Pachatelé se v obou případech zaměřovali na elektrokola.

„Nejprve ráno okolo 4:30 neznámý pachatel zamířil k jedné prodejně v Českém Vrbném. Nezjištěným předmětem vypáčil vstupní dveře do prodejny a následně odtud odcizil celkem šest elektrokol značky Cannondale, jejichž hodnota přesahuje částku 910 tisíc korun. Poškozením zařízení prodejny způsobil navíc škodu ve výši 60 tisíc korun,“ potvrdila mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Ještě tentýž den pozdě v noci se kdosi vloupal do prodejny jízdních kol v ulici Fr. Ondříčka. „Neznámý pachatel za pomoci blíže nezjištěného předmětu překonal vstupní dveře prodejny a odcizil odtud opět několik elektrokol. Jednalo se o celkem tři pánská a jedno dámské jízdní kolo značky Author. Pachatel tak způsobil škodu krádeží a poškozením dveří prodejny ve výši bezmála 290 tisíc korun,“ dodala mluvčí policie.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dajsport

Štítky České Budějovice, jízdní kolo, elektrokolo, krádež, vloupání, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.