pátek 18. června 2021 Milan

Alkohol a nůž v ruce. Konflikt dvou mužů na ubytovně v Budějcích zaměstnal strážníky

Sporu dvou mužů na jedné z ubytoven v Suchém Vrbném museli řešit budějčtí strážníci. Kolem pondělní sedmé hodiny večerní dostali informaci o hlasité hádce dvou mužů, kdy jeden měl být ozbrojen nožem. Svou roli při incidentu podle všeho sehrál také alkohol.

„Strážníky již na místě čekala zaměstnankyně ubytovny a muž, který se stal terčem svého spolubydlícího. Ten ho měl vykazovat ze společně obývaného pokoje a vyhrožovat mu ublížením na zdraví. Agresor měl být navíc ozbrojen nožem,“ potvrdila mluvčí strážníků Věra Školková.

Strážníci proto okamžitě zamířili k místnosti, kde se měl muž nacházet. „Zaklepání na dveře se nejprve nesetkalo s žádnou reakcí, po chvíli však muž uvnitř vyzval strážníky ke vstupu. Jejich pohled padl na muže sedícího za stolem, na němž ležel kobercový nůž. Muž byl zjevně podnapilý a na výzvu strážníků, aby vstal, nereagoval,“ dodala Školková.

Strážníci proto muže odzbrojili, nasadili mu pouta a na místo přivolali hlídku státní policie. Muž poté nadýchal více než 2,6 promile. „Přivolaní policisté zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Českobudějovicka. Strážníci muže následně převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici, kde ho předali do rukou zdravotnického personálu,“ uzavřela mluvčí. Celý konflikt zůstává v šetření policie.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP České Budějovice

Štítky České Budějovice, Suché Vrbné, alkohol, městská policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.