pátek 30. července 2021 Bořivoj

Dva muži neoprávněně provozovali po Jihočeském kraji herny. Přišli si na téměř šest milionů

Na téměř šest milionů korun si měli přijít dva muži z Českobudějovicka, kteří podle policie na několika místech v kraji provozovali herní automaty. Činnost však neměli povolenou ministerstvem a teď čelí trestnímu stíhání.

Nedovolené provozování hazardních her na několika místech v kraji mají mít podle policie na svědomí dva muži ve věku 44 a 49 let z Českobudějovicka. Automaty měli provozovat od června roku 2018 až do konce června roku 2020. „Průběžně z nich vybírali finanční hotovosti a za uvedené období si oba „přilepšili“ částkou převyšující 5 800 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kriminalisté během vyšetřování případu provedli několik prohlídek prostor, kde měli oba muži herny provozovat. Zajistili umístěné automaty a také finanční hotovost, které budou použity pro účely trestního stíhání.

„Jeden z mužů si včera převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu Neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry a druhému bude doručováno v brzké době. Jejich stíhání je vedeno nevazebně,“ uvedl mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky krimi, policie, herny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.