úterý 21. září 2021 Matouš

Zapálené BMW souvisí s násilným trestným činem, tvrdí policie

Jihočeští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování případu, který souvisí se zapáleným automobilem u Protivína. Podle policie věc souvisí se závažným násilným trestným činem, bližší informace ale vyšetřovatelé neprozradili.

Kriminalisté teď potřebují pomoc hlavně od řidičů, kteří v sobotu 4. září projížděli po trase České Budějovice - Bechyně - Bernartice - Písek - Protivín. 

„V souvislosti s požárem vozidla BMW 120D černé barvy registrační značky 6P32567, které bylo nalezeno v sobotu po sedmé večer u Protivína, žádáme všechny řidiče, kteří se pohybovali po této trase, o záznam z palubních kamer vozidel. Důležité je totiž zdokumentovat pohyb následně zapáleného vozu," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner

Neznámý pachatel zapálil v lese černé BMW. Policie hledá svědky

Jihočeští kriminalisté pátrají po svědcích, kteří v sobotu odpoledne v okolí Protivína viděli pohybovat se černé BMW 120D. Auto zatím neznámý pachatel zapálil v lese a odešel od něj. Informace mohou lidé volat na linku 158.

Auto se na výše popsané trase mělo pohybovat mezi polednem a 19. hodinou večerní. 

Kriminalistům pomohou i inforamce o ukradených kolech či motorkách 

„Shořelé vozidlo pravděpodobně souvisí s aktuálně prověřovaným závažným násilným trestným činem. Kriminalisté předpokládají, že po požáru vozidla se pachatel pohyboval pěšky v okolí Protivína a to v sobotu mezi šestou a osmou večer. Možná se snažil dostat do Českých Budějovic, vyloučit však není možné ani jiný směr. Mohl tedy v okolí Protivína stopovat nebo pod nějakou legendou požádat někoho o svezení, mohl také ale odcizit nějaký dopravní prostředek, kolo, motocykl či využít autobus nebo vlak,“ sdělil Matzner.

Jakákoliv souvislost či drobnost může být pro vyšetřování důležitá, a tak se lidé moohu obracet na linku 158. 

Jestli se v autě našlo lidské tělo, policie nesdělila. „Kriminalisté nemohou zatím sdělit žádné další podrobnosti, aby neohrozili vyšetřování závažného zločinu,“ dodal mluvčí. 

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.