Škodu za tři a půl milionu korun způsobil nedělní požár chalupy v Nové Vsi u Chýnova. Kvůli rozsahu museli hasiči vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Příčinu požáru bude zjišťovat vyšetřovatel hasičů s policií.
O požáru chalupy v Nové Vsi u Chýnova se dozvěděli hasiči krátce před polednem. Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Tábora a dobrovolné jednotky z Chýnova, Tábora a Nové Vsi. „Vzhledem k rozsahu události a počtu vyslaných jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.
Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v chalupě hoří dřevěné podkroví. Poté, co hasiči prověřili, jestli není nikdo v domě, zahájili hašení požáru. „Ten ničil vnitřek domu a šířil se krovem do střechy. Žádný objekt v okolí hořící chalupy nebyl ohrožen, velitel zásahu po půl hodině hasebních prací hlásil lokalizaci požáru. Tedy, že požár je pod kontrolou zasahujících hasičů a dále se nešíří,“ dodala Matějů.
Kolem čtvrté hodiny odpoledne mohli hasiči místo předat policii. Zůstala pouze místní dobrovolná jednotka, která ho kontrolovala. Dnes se celou událostí zabýval vyšetřovatel hasičů spolu s policií a budou zjišťovat příčinu vzniku požáru.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám