Počasí dnes19 °C, zítra24 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Podnapilý muž spadl do řeky v blízkosti jezu. Zachránil ho přivolaný policista

Veliké štěstí měl šestapadesátiletý muž z Písku, který v sobotu odpoledne spadl do řeky Otavy u jezu Na Křemelce ve Strakonicích. Muže se všimla žena, která ihned zavolala na policii. Policista z přivolané hlídky muže z vody vytáhl a zachránil mu tak život.

K incidentu došlo v sobotu 16. září ve Strakonicích. Do řeky Otavy u jezu Na Křemelce tady spadl šestapadesátiletý muž a voda ho unášela směrem k jezu. Na policii proto zavolala žena, která celou situaci viděla. „Když hlídka dorazila na místo, viděla muže ležícího na vodě, chvílemi se potápějícího a unášejícího proudem vody směrem k nebezpečnému jezu. Policista vešel do řeky a muže za pomoci své kolegyně vytáhli na břeh. V místě, kde policista muže zachytil, velká hloubka nebyla, muž ale nebyl schopný žádného pohybu,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Muž byl podle ní po vytažení z vody při vědomí, s hlídkou ale komunikoval nesrozumitelně, na obličeji měl viditelné zranění a byl podchlazený a značně podnapilý. „Díky všímavé svědkyni a rychlému zákroku policistů byl život muže z Písku zachráněn," dodala Nováková.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k dalšímu ošetření do nemocnice.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, záchrana života

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Podnapilý muž spadl do řeky v blízkosti jezu. Zachránil ho přivolaný policista  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.