čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Při požáru střechy vznikla škoda ve výši 700 tisíc

O požáru domu pro neslyšící v budějcké Novohradské ulici jsme vás již informovali. V průběhu víkendu jsme obdrželi podrobnější informace a fotografie, které vám nyní přinášíme.

„Již z oznámení ohlašovatelky jsme měli informace, že se jedná o dům ve vlastnictví Magistrátu města České Budějovice, který užívá Českobudějovický klub neslyšících, a ve kterém je neznámý počet osob. Operační středisko okamžitě kontaktovalo tlumočníka spolku neslyšících a jako posilové jednotky na místo vyslalo dobrovolné hasiče obce Ledenice a výškovou techniku z českobudějovické stanice,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Ohnisko požáru bylo v půdním prostoru domu. „Ještě než jednotky dorazily na místo, většina lidí již budovu opustila sama, hasiči potom vyvedli čtyři osoby. Nikdo z nich nebyl zraněn,“ dodala Vendula Matějů.

Vzhledem k složitému přístupu do půdního prostoru zevnitř domu velitel zásahu rozhodl, že hašení požáru bude vedeno zvnějšku. „Hasiči rozebrali část střešní krytiny i konstrukce a nasadili tři vysokotlaké proudy, jeden z automobilové plošiny. Devět minut před druhou hodinou byl požár lokalizován,“ upřesnila Matějů.

Zásah hasičů byl komplikován silným zakouřením objektu, hasiči zasahovali v dýchací technice. „Díky jejich rychlému a profesionálnímu zásahu požár nezpůsobil větší škodu, hodnota uchráněného majetku byla na nedávno zrekonstruovaném domě stanovena na pět milionů korun,“ uzavřela mluvčí a dodala, že skutečná škoda činí 700 tisíc.

Příčinu vzniku požáru šetří ve spolupráci s Policií ČR příslušník HZS pro zjišťování příčin vzniku požáru.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.