Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Špína, kterou parní čistič nevyčistí.

Určitě se i vám děje to, co mně v poslední době velmi často. Na vaši e-mailovou adresu dochází reklamní maily firem, přichází vám SMS s obchodními sděleními od firem, kterým jste svůj e-mail či telefonní číslo nikdy neposkytli. Mnozí z nás se na tímto novým fenoménem již ani nepozastavují, SMS a e-maily prostě smažeme, někdy pravda se skřípěním zubů, když nám během dne zahltí naši e-mailovou schránku několik desítek takových nevyžádaných mailů a my si musíme dát pozor, abychom spolu s nimi nesmazali nějaký důležitý.

Většina  reklam  přichází od soukromých subjektů, které jsou na prodeji svých výrobků či služeb závislé a snaží se k jejich nabídce využít virtuálního světa. Díky tomu mají různé databáze e-mailových adres a telefonních čísel pro firmy cenu zlata a je veřejným tajemstvím, že mnohé firmy za různými způsoby získané databáze platí nemalé peníze! Méně známo už ovšem je, že jak podmínky vlastnictví, tak podmínky poskytování mailových adres nebo telefonních čísel nebo  reálných adres (například místa bydliště) a dalších osobních údajů jsou vymezeny zákonem!!

V tomto kontextu působí velmi zvláštně zjištění, že v posledních dnech bylo několik současných i bývalých členů budějcké TOP 09 osloveno telefonicky dealerkou firmy, která se zabývá prodejem parních čističů.

Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby....kdyby sama dealerka v telefonickém rozhovoru nesdělila, že telefonní čísla jí poskytl přímo  krajský manažer politické strany TOP 09 Jiří Žižka. Tedy funkcionář, jehož povinností a zodpovědností je spravovat databázi členů politické strany i s jejich osobními údaji, které poskytli POUZE pro účely evidence TOP  09. Pan Žižka,mimo jiné jeden z nejbližších spolupracovníků ministra financí, zachází s databází politické strany  jako se svým soukromým majetkem a údaje, které by v intencích zákona měl chránit před zneužitím, poskytuje ke komerčním účelům!!

Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, hovoří jasně.

Tento zákon se vztahuje na osobní údaje, které zpracovávají státní orgány, orgány územní samosprávy, jiné orgány veřejné moci, jakož i fyzické a právnické osoby, vztahuje se na veškeré zpracovávání osobních údajů, ať k němu dochází automatizovaně nebo jinými prostředky.

Zákon na ochranu osobních údajů je samozřejmě mnohem obsáhlejší a pokud si ho pozorně přečteme, nemusíme ani mít právnické vzdělání, abychom zjistili, že poskytnutím telefonních čísel současných i bývalých členů budějcké TOP 09 bylo porušeno hned několik paragrafů zmíněného zákona.

Samozřejmě bychom se mohli domnívat, že management jihočeské organizace TOP 09 chce své členy odměnit za věrnost straně nabídkou výhodného nákupu. Tuto domněnku ovšem plně vyvrací fakt, že parní čističe byly nabídnuty i členům bývalým....

Není ale pochyb o tom, že by nebylo od věci nepěknou špínu, která se objevila, důkladně vyčistit. Parní čistič na to ale asi stačit nebude.

 

Autor: Zdeňka Procházková, externí Drbna

Štítky osobní údaje, TOP 09, databáze, politická strana, Jiří Žižka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Wolenby

Potrefená husička :-D :-D :-D

Úterý, 20. září 2011, 08:25Odpovědět

richard praskořík

PS: i kdyby některý z bývalých členů té strany založil tento web, kde je důkaz že článek utrhávající na cti napsal?

Úterý, 20. září 2011, 00:26Odpovědět

richard praskořík

pokud ten příspěvek níže je skutečně od krajského tajemníka TOP 09 žižky, pak sám potvrzuje, že k porušení zákona uvedeného v článku skutečně došlo. vyloučeno bylo 24 členů a to nejspíše nebyli pohlaváři. jak mohou řadoví členové mít kontakty na členy? kdo jim je dal k dispozici? vypadá to, že v této straně panuje neuvěřitelný nelad. když to tak člověk sleduje, tak krajský manažer chytne na první našlápnutí a projeví se jako politický diletant, bývalý lídr spolu se svým análním horolezcem jsou posláni do ústraní. krajský tajemník nesporně zlákal mnoho nových členů ke vstupu a přidal straně voličů.

Pondělí, 19. září 2011, 16:50Odpovědět

Jiří Žižka

Reaguji na hloupý článek "Špína, kterou parní čistič nevyčistí. V životě bych nedal nikomu žádný kontakt na prodej takové blbosti, jakou je jakýsi parní čistič. Bohužel mne mrzí, že se musím touto stokou plnou pomluvných splašků vůbec zabývat. Ze strany TOP 09 jsme loni vyloučili 24 členů včetně bývalé předsedkyně a všichni tito mají na sebe a další členy TOP 09 telefonické kontakty. Jeden z nich založil i tento web, který má za úkol zdiskreditovat členy TOP 09. Protože mám důkazy, jsem připraven dát na tento web a na něho osobně trestní oznámení za pomluvu a vysoudit doufám nemalé finanční prostředky za odškodnění, které věnuji na charitavní účely. Autore styď se a vám, co mu věříte vzkazuji: Je mi Vás líto. Jiří Žižka

Pondělí, 19. září 2011, 16:05Odpovědět

Věra Soukupová

Zkrátka pan Žižka dokáže ocenit kvalitu nabízených parních strojů a chce jimi potěšit i své soukmenovce. Prosím, nebylo by ještě pár horkých telefonních číseol na členy TOP O9? Pracuji v pojišťovně a za každý kontakt bych se "revanžovala".... :-).

Neděle, 18. září 2011, 22:07Odpovědět

Špína, kterou parní čistič nevyčistí.  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.