pondělí 21. června 2021 Alois

V Budějcích zřejmě operuje skupina kapsářů!

Další "úspěšnou" předvánoční akci kapsářů zaznamenali policisté z českobudějovického obvodního oddělení. Peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a dalšími osobními doklady ukradl v nestřeženém okamžiku z dámské kabelky neznámý pachatel včera odpoledne v nákupním centru na Pražské třídě. Žena škodu vyčíslila na nejméně 900 korun.

Jen v průběhu tohoto týdne zaznamenali českobudějovičtí policisté v krajském městě sedm případů krádeží na osobách. Neznámí zloději vždy využili chvilkové nepozornosti poškozených a v nestřežením okamžiku se zmocnili peněženek z kabelek a tašek, kterým jejich majitelé právě nevěnovali patřičnou pozornost. Ke krádežím došlo jak v nákupních centrech, tak v prostředcích městské hromadné dopravy i na ulici. Krádeže proběhly vždy bleskově a nepozorovaně, kdy poškození neměli o tom, že byli okradeni, ani potuchy. V peněženkách měli poškození uloženy většinou veškeré osobní doklady, platební karty a peníze.

Českobudějovičtí policisté varují - předvánoční čas je ideální období pro kapesní zloděje. Neponechávejte své osobní věci bez dozoru a mějte je neustále pod kontrolou.

Peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně, neukládejte si vše pouze do peněženky. Berte si s sebou jen tolik peněz, kolik skutečně potřebujete. Peněženku uložte na dno nebo do spodní části kabelky nebo nákupní tašky, peněženka viditelně odložená hned u zipu tašky je snadnou kořistí pro zloděje. Kabelku nebo tašku v obchodech nikde neodkládejte a nenechávejte ji ani v nákupním vozíku. Zloděj si počká na váš okamžik nepozornosti. Pokud jste byli svědky kapesní krádeže, neváhejte s pomocí spoluobčanům například při podávání svědectví Policii ČR.

Buďte opatrní i u bankomatů:
Dávejte si pozor, jestli Vás někdo  při výběru peněz nesleduje příliš zblízka. Pokud máte takové podezření, stornujte transakci. Vybírání z bankomatů uvnitř bank či spořitelen je spolehlivější. Na ulici doporučujeme vybírat peníze za asistence někoho, koho znáte a komu důvěřujete. Pozor také při následné manipulaci s bankovkami - při přepočítávání peněz vydaných bankomatem ! Všímejte si i nestandardně fungujících a vypadajících bankomatů, zejména různých poškození či neznámých přídavných zařízení.

Napsal nprap. Regina Tupá, PČR JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.