sobota 1. října 2022 Igor

Žena vybrala na budějcku cizí peníze z bankomatu

Za výběr cizích peněz z karty, kterou zapomněl majitel v bankomatu v Borovanech na Českobudějovicku, stíhá policie mladou ženu. To ve středu řekla policejní mluvčí Regina Tupá.

Neobvyklý případ oznámil lišovským policistům 58letý muž, který koncem letošního září z bankomatu v obci Borovany nevybíral peníze, ale pouze požádal o výpis konečného zůstatku. Odebral si lísteček se zůstatkem a odešel. Po chvíli zjistil, že platební kartu zapomněl v bankomatu. Ihned se vrátil zpět, ale karta už tam nebyla. Než stačil kartu zablokovat, vybral mu někdo z konta 10 000 korun.

"Lišovští policisté za pomocí kamerových záznamů pořízených z bankomatu zjistili, že nezákonný výběr peněz má na svědomí mladá žena z budějcka. Ta se ke svému jednání pod tíhou důkazů doznala," řekla Tupá.

Lišovští policisté v rámci zkráceného přípravného řízení viní podezřelou ženu ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. "Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na dvě léta," dodala Tupá.


Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax
 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.