pátek 21. ledna 2022 Běla

Zkušenost čtenářky s budějckou pobočkou AAA Auto: Chtělo se mi brečet!

Budějcké Drbně v uplynulých dnech dorazil dopis od manželů Novákových, kteří se rozhodli v závěru minulého roku prodat svůj vůz. Na inzerát se jim prý ozvala pouze společnost AAA Auto. Celý příběh Michaely a Vratislava uveřejňujeme v kompletním znění, a to včetně reakce vykupujícího autobazaru.

Když chcete něco prodat, dáte si inzerát. Tak jsem to udělala i já, když jsem chtěla prodat své auto. Na inzerát mi začaly chodit odpovědi pouhých deset vteřin po zveřejnění. Na první odpověď formou SMS typu: „Mám zájem o váš vůz, ozvěte se mi, až budete mít čas.“ jsem reagovala také textovou zprávou: „Mám čas, zavolejte.“ Netrvalo dlouho a moje ignorace dalších SMS stejného rázu měla tu odezvu, že jsem začala přijímat telefonáty. Trochu mě překvapilo, že o můj vůz má zájem pouze společnost AAA Auto. Následovalo překvapení, kolik lidí pro tuto firmu pracuje a kontaktuje mě kvůli jedinému vozu.

Celý příběh začal tím, že mi volal pán, jehož jméno jsem si nezapamatovala. Zajímalo mě, jak to funguje a kolik mi za můj vůz nabídnou, a tak jsem se s ním domluvila, že mu ho přivezu ještě ten den mezi 16. a 17. hodinou, aby se na něj mohl podívat. Do telefonu byl milý, chtěl po mě VIN kód, což mě trochu překvapilo, a vyplněnou plnou moc. Sliboval příjemné posezení u kávy. Přijeli jsme s manželem lehce před 17. hodinou, abychom se dozvěděli, že na nás nemají čas. Jeden ze zaměstnanců nám řekl, že se nám jiný zaměstnanec může věnovat přibližně za hodinu. To by pro nás znamenalo hodinu čekání a pak další hodinu strávenou u domlouvání podmínek. Řekli jsme si, že na tohle nemáme čas ani chuť a jeli jsme domů. Druhý den mi volal nějaký muž, také z AAA Auto, a ptal se mě na můj vůz. Popsala jsem mu naši zkušenost z předešlého dne a domluvila se s ním, že mě může kontaktovat znovu, ale až po Novém roce.

Po Novém roce mě tedy kontaktoval muž z AAA a s manželem jsme jeli do tohoto autobazaru podruhé. Jelikož byla asi jedna hodina odpoledne, ve vozovém parku nebylo tolik zákazníků. Na zaměstnance jsme nečekali dlouho. Ujal se nás mladík okolo třicítky, prošel s námi vůz, projel ho, zjistil od nás nějaké informace, pak nás posadil do haly a nechal asi půl hodiny čekat. Celý proces trval zhruba hodinu a půl. Jelikož jsem byla v devátém měsíci těhotenství, zdálo se mi to jako celá věčnost. Naše cena, kterou jsem uvedla v inzerátu, byla 53 tisíc. S tím, že muž, který mi volal, řekl, že cena je přijatelná a že je ochoten ji zaplatit. Již do telefonu jsem mu sdělovala, že kupce za nižší cenu mám, a že to jen zkouším, jestli mi dá někdo víc. Kupce jsme měli na 47 tisíc. To byla také informace, kterou jsem sdělila mladíkovi, který se nám v AAA věnoval. Ten, když se ale vrátil po půlhodině ze své kanceláře, nám řekl, že má pro nás nabídku na 40 tisíc. Já se stačila jen pousmát a říct, že přece ví, že máme kupce na víc a taková nabídka je směšná. Manžel rozhovor striktně uzavřel, že na žádné smlouvání nejsme zvědaví. Tím skončila naše druhá návštěva u AAA Auto.

Zhruba dvě hodiny po této návštěvě mi znovu zvonil telefon. Na druhé straně se ozvala paní Budinská z AAA Auto. Ptala se mě, jestli na ni mám chvilku. Sdělila jsem jí, že chvilku mám, ale že v AAA jsme byli a že o můj vůz neměli za mou cenu zájem. Paní Budinská mi řekla, že o to právě jde, že to ještě konzultovala s vedením a jsou ochotni za můj vůz zaplatit 48 až 50 tisíc. Řekla jsem tedy paní Budinské o našem kupci za 47 tisíc, a že pro mě je opravdu minimální hranice, kvůli které tam pojedu, 50 tisíc. Paní Budinská mě ubezpečila, že to má schválené a že není problém mi vyplatit 50 tisíc. Řekla jsem jí, že to musím probrat s manželem. Ona odpověděla: „Samozřejmě, domluvte se, za půl hodiny vám zavolám.“ Manžel, již trochu podrážděný, na mě apeloval, abych si od ní zjistila, jestli si opravdu budu odnášet 50 tisíc. Když mi paní Budinská volala, řekla jsem jí, že souhlasím pod podmínkou, že opravdu odejdu s 50 tisíci, že už tam potřetí zbytečně jet nechci. Paní mě ubezpečila, že s vedením je to domluvené a že si skutečně jedu pro tuto částku. Poprosila mě, jestli bych tam auto mohla ještě dnes odvézt. Ptala jsem se jí, jak dlouho to bude trvat, protože od půl šesté něco mám. Bylo mi sděleno, abych počítala zhruba 45 minut.

Takže jsem tam jela potřetí zhruba hodinu před schůzkou. Během minuty, kdy jsem se postavila do fronty, se mě ujal onen mladík, který celé odpoledne náš vůz prověřoval. Vítal mě se slovy: „Rozumím tomu správně, že jste si přijela pro 50 tisíc?“ Usmála jsem se na něj a odpověděla „Ano.“ Posadil mě ke stolku, že dojde pro dokumenty a hned se vrátí. Přinesl dva papíry, které mě nechal vyplňovat s tím, že co nebudu vědět, doplníme společně. Vyplnila jsem, co jsem věděla a čekala. Jeden z dokumentů byl, že souhlasím s obchodními podmínkami. Netrvalo mu to dlouho, než se ke mně vrátil. Papíry si vzal, něco jsme dopsali, ale ještě hodně nevyplněných políček tam chybělo. Nezdálo se mi to divné, bylo mi to jedno. Pak mi řekl, že se se mnou rozloučí, protože zbytek se mnou vyřídí kolegyně v kanceláři, až připraví smlouvy. Celý tento proces trval asi 20 minut a já byla ráda, že budu brzy doma.

Na paní, která připravovala smlouvy, jsem čekala skoro dvě hodiny. Když si mě přišla vyzvednout, jen zvolala mé jméno, a když mě zahlédla, řekla: „Pojďte se mnou.“ Než jsem se zvedla, popadla bundu, tašku a schovala tablet, byla v čudu. Odhadem, kam asi mohla jít, jsem jí dohnala na schodišti. Nad schody na mě milostivě počkala, pak ale zase utekla do své kanceláře. Když jsem za ní přišla, řekla: „Ještě jednou dobrý večer.“ Ještě jednou? Poprvé jsem si toho zřejmě nevšimla… Dala mi podepsat nějaké papíry o tom, že se zříkám právních nároků a tak dále. Kupní smlouvu jako takovou jsem dostala až na konec. A tam byl kámen úrazu, kvůli kterému vznikl tento článek.

Na kupní smlouvě bylo totiž napsáno:

  • Kupní cena 50.000,-
  • Zákaznický servis 2.890,-
  • Vyplacená částka v hotovosti 47.110,-

Když mi paní podávala kupní smlouvu, spustila na mě, že jsou od nového roku nějaké změny, že jde o novou vyhlášku, nové podmínky při prodeji aut a tak dále. Ptala jsem se jí, co znamená položka „Zákaznický servis“. Řekla, že jde právě o tu novou vyhlášku, že se tím zjišťuje, jestli to auto není kradené a že tuto položku účtují prodávajícímu. Spustila jsem na ní, proč mi to doteď nikdo neřekl, že o takovou službu nemám zájem. Na to mi bylo odpovězeno: „To ale budete platit všude!“ Řekla jsem jí, že jsem s jejími kolegy domluvená, že si jdu pro 50 tisíc a ne pro 47 tisíc. Ona mi odsekla: „Mí kolegové se starají jenom o kupní cenu, a to je 50 tisíc.“ Zůstala jsem na to koukat a opravdu jsem nevěděla, co dělat. K mé smůle jsem si zapomněla doma telefon, takže jsem si tuhle informaci ani nemohla nikde ověřit. A říct jí, že se vrátím za hodinu, až si to zjistím, mi bylo proti srsti. Navíc jsem měla schůzku, na které už mě hodinu čekali a nevěděli, kde jsem.

Dostavila se rezignace. Chtěla jsem to mít všechno za sebou. Tolik telefonátů z AAA, dlouhé čekání a nepříjemná ženská na závěr mě přesvědčily podepsat. Moje blbost. Kolik hlasů mi říkalo, že by to nepodepsalo. Jenže nikdo v mé situaci tam nebyl. Byla to opravdu vyčerpávající cesta a já jí vzdala před koncem. Podepsala jsem. Ještě jsme měly s paní rozepři ohledně výplaty peněz, kdy jsem se jí ptala, jestli mi vypíše nějaké potvrzení, že mi přijdou peníze na účet. Protože v kupní smlouvě, kterou jsem podepsala, bylo napsáno, že peníze budou vyplaceny v hotovosti ihned po podepsání smlouvy. Paní mi řekla, že mi nic nevystaví, a vysmála se mému dotazu, co budu mít v ruce, když ty peníze na účet nepřijdou, se slovy: „To byste musela mít příjmový doklad. Ještě se nestalo, aby peníze nepřišly.“ Tím se mnou skončila. Když jsem odcházela, chtělo se mi brečet. Uznávám, že hormony v posledním měsíci těhotenství na tom měly svůj podíl...

Tím jsme ale neskončili. Když jsem převyprávěla svůj zážitek manželovi, psychicky to nevydržel a druhý den se vydal do AAA. Ne snad za účelem vyplacení částky za službu, kterou jsme si nevyžádali, i když malou naději si možná nesl, ale spíš ho rozčílilo to chování k jeho těhotné ženě, která byla předem domluvená na nějakých podmínkách, které se v průběhu změnily. A ten lidský přístup, ten mu teda u nich chyběl. Nic nezískal, prostě se tam šel jen vykřičet. Dle mého názoru to bylo trochu zbytečné. Nicméně se tam dozvěděl jednu velmi podstatnou informaci, která zase zvedla ze židle mě a která je právě tím důvodem, proč vznikla tato psaná stížnost. Ona položka, kterou podle paní Blonďaté budu muset platit všude, není povinná! Je na vyžádání zákazníka.

Takže: Co si představíte pod tím, že vám někdo řekne: „Tohle ale budete platit všude.“ Zní vám to jako nepovinná položka na vyžádání zákazníka? Asi mi za dobu mého těhotenství kleslo IQ, protože mně to zní jako něco, čemu se nevyhnu, jako něco, co prostě zaplatím, ať budu svůj vůz prodávat komukoliv.

Když si půjdu do obchodu koupit dvanáct rohlíků, ale u kasy řeknu, že jich je deset a pokladní jich namarkuje bez kontroly deset, pak ano, ona je blbá, že si to nezkontrolovala, ale já jsem pořád ten zloděj, který bez zaplacení odnesl dva rohlíky. Mně to přijde stejné jako můj případ. Ano, já jsem blbá, že jsem si to nezkontrolovala, ale oni jsou ti, co mi tvrdili, že to budu muset platit úplně všude, tudíž mi lhali do očí a obrali mě díky této lži o tři tisíce.

Všude se dočtete, jak je AAA Auto nejlepší výkupce vozů, že vám zaplatí co možná nejvyšší sumu. Že by placená reklama?

Michaela a Vratislav Novákovi

Reakce společnosti AAA AUTO

Výkup ojetého automobilu je závislý na řadě faktorů - od technického stavu vozu, přes představy obou stran o ceně, až po ověření legálního původu automobilu. Pokud se obě strany neshodnou například na ceně, může to celý proces prodloužit. Je samozřejmě svobodnou vůlí zákazníka před podpisem smlouvy kdykoliv od prodeje vozu odstoupit.

Poplatek za prověření vozu, o kterém hovoří zákaznice, není povinný v případě, že zákazník doloží právní čistotu vozu jiným způsobem a vůz na nás přihlásí. Prověření vozu zajišťují komerční firmy za poplatek, přihlášení vozu je zpoplatněno na základě zákona. Zmiňovaný námi vybíraný poplatek kryje náklady na tyto úkony v případě, že si je zákazník nezajistí sám.

Pokud měla zákaznice dojem, že jí důvod pro vybrání poplatku a celková cena vozu na výkupu nebyly dostatečně vysvětleny, pak se jí společnost AAA AUTO tímto omlouvá.

AAA Auto

Článek byl vybrán do sekce To nejlepší z Drbny u příležitosti pátých narozenin Budějcké Drbny. #tonejlepsizdrbny

Štítky AAA Auto, České Budějovice, zkušenost, zákazník, Michaela Nováková, Vratislav Novák, prodej vozu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Radim Just

Jinak samozřejmě mě mrzí, že všechno nebylo dle představ pisatelky a věřím, že toto nebylo jednoduché. Já měl taky problém, ale uspěl jsem s reklamací, takže nakonec jsem byl docela spokojený (tedy s dalším vozem)

pondělí, 11. listopadu 2019, 18:10

Radim Just

Za co jsem však rád, že už přestali lidi odrbávat na úvěru. Kdysi totiž byla praxe, že se mohl objevit mega poplatek za sjednání úvěru. Dnes už to tak naštěstí není, a díky https://www.aaaauto.cz/nizke-splatky/ se už člověk na reálný úvěr. Nebudu to srovnávat s bankovní půjčkou, ale je to krok dopředu.

pondělí, 11. listopadu 2019, 18:07

Radim Just

AAA auto určtitě nejsou úplně bez chyby, jde o obchod jako všude jinde. Ale za splnění několika zásadních podmínek se zde koupit auto. S prodejem je to horší. Máte sice jistotu, že pokud prodáváte slušné auto tak je koupí a zaplatí, ale je třeba počítat s nižší cenou. Pokud tedy nejste extra vyjednavač.

pondělí, 11. listopadu 2019, 18:04

Tom Kotleba

Mám doma opel astra koupený z aaacek v Praze, byl jsem nadšený, že se mne celou dobu prodavač nesnažil o něčem přesvědčovat, ale pomohl mi s výběrem.

pátek, 8. března 2019, 11:33

Felix Emmarank

Požiadať o rýchly a pohodlný úver na splatenie účtov a začatie nového podnikania alebo refinancovanie svojich projektov za nižšiu úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: pre viac informácií o výške úveru, ktorú potrebujete, pretože naša minimálna ponuka úveru je 5 000,00 na akúkoľvek voľbu sumy úveru. Sme oprávnený registrovaný a certifikovaný veriteľ. Môžete nás kontaktovať dnes prostredníctvom e-mailu na rýchlu odpoveď, ak máte záujem získať túto pôžičku, kontaktujte nás pre viac informácií o pôžičkovom procese, o spôsobe, akým sú podmienky úveru a spôsob prevodu úveru na to vy. Potrebujem vašu naliehavú odpoveď, ak máte záujem. e - mail: richardpeterson706@hotmail.com

úterý, 6. března 2018, 00:08

Pavlína Javurková

Já bych do AAA už nikdy nejela :/ Byla jsem tak jednou a naštěstí jsem nic nepodepsala. Ale to zacházení a nabídky.. bylo mi do pláče. Nakonec jsem prodala tady http://www.auto-vykup.cz bez většího nátlaku a za dobrou cenu. Ale do těchhle velkých firem už nepláchnu..

úterý, 27. února 2018, 21:37

Marcela Priskova

Moje autíčko z AAA jezdí bez problémů a ani nebylo moc drahé

čtvrtek, 9. listopadu 2017, 15:02

Karel Černý

Mám už 4 roky BMW z AAA, za 4 roky ani jedna vážná oprava, dobrý kup příště zase

čtvrtek, 9. listopadu 2017, 14:53

Daniel Navrátil

Také jsem chtěl pořád auto z dovozu, ale když jsem srovnal nabídku našich větších bazarů a nabídku zahraničí, tak za ty problémy s dovozem to nestojí a je lepší koupit auto u nás, také jsem kupoval v AAA

čtvrtek, 9. listopadu 2017, 14:46

René Slováková

Já jsem chtěla auto z dovozu, a tak jsem to dlouho sledovala, ale nakonec jsem usoudila, že bude lepší koupit auto ve větším bazaru, tak jsem také volila AAA auto

středa, 8. listopadu 2017, 14:04

Marie Honková

S tím, že mají 8000 tisíc aut je nemožné aby si tam někdo nevybral :-) hlavně třeba škodovek tam mají neskutečně moc :-)

neděle, 5. listopadu 2017, 14:24

Daniel Labounek

Taky jak jsem říkal, super autobazar, mnohem lepší než ten za městem na poli narychlo postaveny :)

pátek, 20. října 2017, 10:34

Eda Strnad

Já jsem byl velice spokojen s jednáním autobazaru, celkově lidský přístup :-)

středa, 18. října 2017, 12:41

Ivos Navratil

Také si myslím, že si každý musí udělat vlastní názor, ale já jsem třeba kupoval BMW X5, trochu starší, ale úplná pohoda :-)

úterý, 17. října 2017, 12:56

Honza Rentl

Každý si musí udělat názor, sám ,ale já i kamarádi máme auta z AAA a jezdíme jako draci :-)

pondělí, 16. října 2017, 18:05

Mirek Chloupek

Super jednání, vyřídí papíry za klienta, pohoda :-) velice přímený nákup nového vozu

neděle, 15. října 2017, 11:57

Marek Lumpik

Byl jsem v AAA několikrát když jsem vybíral auto, pak jsem šel i do jiných bazarů, ale když jsem srovnal podmínky prodeje a úvěru, tak jsem stejně vzal auto z AAA

středa, 4. října 2017, 12:37

Martin Adamec

Moje audina z aaa mi slouží už 4 roky, bral jsem ji při 300 tis km, v automatu 2,5 turbo a žádný problém auto pořád jezdí jako nové

sobota, 2. září 2017, 10:32

Ondr Volek

To určitě nemají, potom by jich neprodávali tolik za měsíc :-)

pondělí, 7. srpna 2017, 10:51

Daniel Labounek

Taky si myslím, že nemají zapotřebí auta přeceňovat je pro ně mnohem lepší natáhnout co nejvíc lidí na nízké ceny :-)

úterý, 11. července 2017, 11:28

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.