úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Adéla Cinklová

Adéla Cinklová » Články

Policisté hledají svědky sobotní tragické nehody

Nehoda se stala v sobotu ráno mezi obcemi Češňovice a Němčice. Řidička nezvládla průjezd pravotočivou zatáčkou, prorazila svodidla a s autem narazila do stromu. Přivolaní záchranáři už ženě nedokázali pomoci, na místě zemřela. Policisté teď...

Česká obchodní inspekce si posvítila na prodej alkoholu mladistvým. Více než polovina prodejců porušila zákon

Podle výsledků kontrol České obchodní inspekce je pro děti velmi snadné obstarat si alkohol. Česká obchodní inspekce v rámci kontrolní akce HAD provedla celkem 178 kontrol a porušení zákona zjistili inspektoři v 94 případech (tj. 53 %). Ve 25...

Policisté pátrají po čtrnáctileté dívce

Českobudějovičtí policisté žádají o pomoc při pátrání po pohřešované dívce. Podle informací, které policie zveřejnila, měla dívka včera odejít do školy, tam ale nedorazila.

V Mirovicích hořela dílna, škoda je 300 tisíc korun

K požáru vyjížděli hasiči dnes, krátce před půl druhou hodinou ráno. Na místě zjistili, že hoří zámečnická dílna a oheň se rozšiřuje do střechy. V době požáru v dílně naštěstí nikdo nebyl.

Za volant usedl opilý, naboural jiné auto a skončil ve zdi

Případ silně opilého řidiče osobního auta řešili včera večer českobudějovičtí dopravní policisté. Kolem 20 hodiny se proháněl ulicemi po Budějcích, jeho jízda nakonec skončila ve zdi paneláku.

Slovák usnul na zastávce. Nadýchal přes tři promile

Sedmatřicetiletého muže, který nevěděl o světě a ustal si na autobusové zastávce našli kolemjdoucí. Strážníci, kteří na místo přijeli se nestačili divit. Muž při dechové zkoušce nadýchal 3,32 promie.

FOTO: Při proboření ledu nezmatkovat, varují záchranáři

Vodní záchranná služba je nedílnou součástí lipenské přehrady a to jak v létě tak i v zimě. I když se roční období mění, jejich pracovní náplň zůstává stejná – co nejrychleji pomoci každému, kdo se ocitne v nesnázích.

Nemůžete nastartovat? Zavolejte městskou policii

Týnští strážníci se rozhodli v mrazivých dnech pomáhat řidičům, které při příchodu k jejich autu nemile překvapí, že nemohou nastartovat. Ne vždy jde ale auto zpět k životu nahodit pomocí startovacích kabelů. Strážníci mají proto nového pomocníka.

V Budějcích se bude letos nejvíce investovat do sportu, komunikací a školství

Na Dlouhé louce vyrostou nové autobusové zastávky, ZŠ Oskara Nedbala dostane atletický koridor některé školky se dočkají zateplení. To jsou některé plány vedení města.

Muž posilněný alkoholem zaútočil na záchranáře. V poutech byl převezen na záchytku

Jedenadvacetiletý muž si v sobotu nad ránem nechal od své přítelkyně zavolat záchrannou službu. Zdravotní problémy mu způsobil alkohol. Což se potvrdilo i v jeho jednání. Pro hrubé nadávky nešel daleko. Vše nakonec skončilo i pokusem o napadení...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.