čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Adéla Cinklová

Adéla Cinklová » Články

Neznámý vandal poničil v mateřské škole jedenáct dveří a okno

Zloděj se do mateřské školy v ulici Angela Kančeva v Táboře vloupal o víkendu. Kromě škody, kterou způsobil krádeží hotovosti stačil ještě zničit vybavení školky. Policie teď po neznámém vandalovi pátrá.

Na letišti nedaleko Tábora by měla vyrůst mužská věznice

Jedním z vytipovaných míst, kde chce stát postavit věznici, je bývalé letiště nedaleko obce Všechov na Táborsku. Její kapacita by měla být zhruba 800 vězňů.

VIDEO: Vědci objevili v Budějcích ostatky zpovědníka Jindřicha Libraria

Jindřich Librarius, byl prvním převorem zdejšího dominikánského kláštera. Zemřel v roce 1281 a po celou dobu existence kláštera byl považován za blahoslaveného. Stál u zrodu Českých Budějovic, podle mladších legend byl přítelem a zpovědníkem...

Policisté hledají svědky sobotní tragické nehody

Nehoda se stala v sobotu ráno mezi obcemi Češňovice a Němčice. Řidička nezvládla průjezd pravotočivou zatáčkou, prorazila svodidla a s autem narazila do stromu. Přivolaní záchranáři už ženě nedokázali pomoci, na místě zemřela. Policisté teď...

Česká obchodní inspekce si posvítila na prodej alkoholu mladistvým. Více než polovina prodejců porušila zákon

Podle výsledků kontrol České obchodní inspekce je pro děti velmi snadné obstarat si alkohol. Česká obchodní inspekce v rámci kontrolní akce HAD provedla celkem 178 kontrol a porušení zákona zjistili inspektoři v 94 případech (tj. 53 %). Ve 25...

Policisté pátrají po čtrnáctileté dívce

Českobudějovičtí policisté žádají o pomoc při pátrání po pohřešované dívce. Podle informací, které policie zveřejnila, měla dívka včera odejít do školy, tam ale nedorazila.

V Mirovicích hořela dílna, škoda je 300 tisíc korun

K požáru vyjížděli hasiči dnes, krátce před půl druhou hodinou ráno. Na místě zjistili, že hoří zámečnická dílna a oheň se rozšiřuje do střechy. V době požáru v dílně naštěstí nikdo nebyl.

Za volant usedl opilý, naboural jiné auto a skončil ve zdi

Případ silně opilého řidiče osobního auta řešili včera večer českobudějovičtí dopravní policisté. Kolem 20 hodiny se proháněl ulicemi po Budějcích, jeho jízda nakonec skončila ve zdi paneláku.

Slovák usnul na zastávce. Nadýchal přes tři promile

Sedmatřicetiletého muže, který nevěděl o světě a ustal si na autobusové zastávce našli kolemjdoucí. Strážníci, kteří na místo přijeli se nestačili divit. Muž při dechové zkoušce nadýchal 3,32 promie.

FOTO: Při proboření ledu nezmatkovat, varují záchranáři

Vodní záchranná služba je nedílnou součástí lipenské přehrady a to jak v létě tak i v zimě. I když se roční období mění, jejich pracovní náplň zůstává stejná – co nejrychleji pomoci každému, kdo se ocitne v nesnázích.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.