čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Aneta Mikešová

Aneta Mikešová » Články

Víkend v Hluboké byl ve znamení vína

pondělí, 16. září 2013, 20:00Kultura

Víkend v Hluboké byl ve znamení vína

Minulou sobotu bylo na hlubockém Náměstí Československé armády rušno. Konaly se tady totiž tradiční Jihočeské slavnosti vína. Stejně jako každý rok nechyběl ani významný český panovník. Letos to byl král Václav, který symbolicky předával sklizené...

Skautské oddíly v sobotu obsadily Sokolský ostrov

Minulou sobotu bylo na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích rušno. Konal se zde totiž pátý ročník Skautské pouti, tentokrát na téma Velký třesk. Skautské oddíly předváděly svou činnost a lákaly nové zájemce o skauting do svých řad.

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

pondělí, 3. prosince 2012, 21:01Kultura

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

Budou mít Budějce nejen Budvar, ale i BudMed?

čtvrtek, 29. listopadu 2012, 09:51Společnost

Budou mít Budějce nejen Budvar, ale i BudMed?

Učení páni zkušení, rád bych vám teď podotknul, nikdo z vás nemá tušení, že na radnici bude stát včelí úl. A ne jeden. Město se rozhodlo pořídit hned čtyři včelí úly.

Sběr papíru pomůže dětem z dětských domovů

Straší vám doma starý papír? Ukliďte si před Vánoci v domech a bytech a přispějte na dobrou věc. Od pondělí 26. do pátku 30. listopadu se koná sběr papíru, který pořádají studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Eláni rozsvítili a rozproudili budějckou hokejovou arénu

Čtyřicet let na česko-slovenské i světové hudební scéně, stovky písniček, nezapomenutelné a stále živé hity, desítky ocenění, zlatých a platinových desek, stovky, možná tisíce koncertů. A fanoušci snad všech věkových kategorií. To je slovenská...

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11Kultura

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a pohoda, o tom se v sobotu 15. září přesvědčila v Hluboké nad Vltavou.

Na Sokolském ostrově se v sobotu bude hledat poklad

Již tuto sobotu Sokolský ostrov v době od deseti do čtyř hodin ožije tradiční Skautskou poutí, která opět představí činnost skautských oddílů. Ostrov, na kterém vyroste stanový tábor, ožije hrami a atrakcemi. Tématem již třiadvacátého ročníku...

Svět panenek poprvé v Budějcích, láká nejen malé holky

V ráj malých i velkých holek se na přelomu srpna a září proměnil Kruhový sál DK Metropol, kde se koná první výstava panenek v Českých Budějovicích. A protože Budějcká Drbna je taky holka, neodolala a šla se na tu velkou panenkovou show podívat,...

Když se kůň stane vaším věrným přítelem

Na travnaté ploše, s koloritem překážek v pozadí, před očima diváků probíhá... Tanec? Exhibice? Představení souhry člověka a koně? Ano, to všechno, jedním pojmem nazváno: ukázka přirozené komunikace s koněm.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.