neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

Na trhu byly i letos především stánky s občerstvením, kde si návštěvníci mohli dát punč a sladké i slané dobroty. Zastoupena byla také lidová řemesla, například košíkářství, svíčky z včelího vosku, dřevěné hračky, ručně malovaný textil, nechyběly ani adventní svícny a věnce.

Prohlížení zboží ve stáncích zpříjemňoval živý hudební doprovod, hrající vánoční koledy. Uprostřed nádvoří se návštěvníci spokojeně hřáli u ´středověkého´ ohně, udržovaného Sborem dobrovolných hasičů Hluboká nad Vltavou. Hlavně děti se zájmem nakukovaly do kádí s živými kapry a všichni oceňovali příjemně ´staročeskou´ atmosféru trhů.

„Zachování tradičních adventních prvků a také určitou stylovost toho, co trh nabízí, považuji dlouhodobě za jeden z hlavních motivů a důvodů, proč trh pořádám. Komerční výrobky na našem trhu lidé nenajdou, ale věřím, že o to víc si užijí pohodovou atmosféru, kterou vyvolává i historický vzhled starého dvora, který býval ´úřednickým´ nebo správcovským domem rodu Schwarzenbergů a svůj historický styl si naštěstí zachoval,“ uvedl pro Budějckou Drbnu Petr Píša, provozovatel Kulturního centra a kina Panorama a také organizátor hudebního festivalu Hudební léto Hluboká.

„Na trhu mají místo a možnost prodávat nejen drobní řemeslníci a obchodníci, ale také hlubocké spolky, například hlubočtí hasiči, pěvecký sbor Záviš, své výrobky prezentují děti a učitelky z mateřské a základní školy, letos poprvé se zde svým stánkem představil i hlubocký Rotary Club,“ doplnil informace Petr Píša.

Zpestřením adventních trhů mohla být také návštěva prodejní výstavy Vánoční inspirace v Galerii Knížecí dvůr. Krátce po 16. hodině ožilo prostranství mezi Knížecím dvorem a hotelem Záviš veselým řáděním čertů, kteří se pak v rozverném čertovském průvodu, následováni dětmi a jejich rodiči, vydali na cestu k ZOO Ohrada.

Tam na nádvoří loveckého zámku čekal na děti zajímavý program plný andělů, čertů, pohádek, překvapení a samozřejmě nechyběl ani příchod Mikuláše, který děti obdaroval sladkostmi. Děti si tak užily předpremiéru ´opravdového´ čertovsko-Mikulášského dne, který na ně čeká už velmi brzy.

Štítky adventní trh, Knížecí dvůr, Hluboká nad Vltavou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.