pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Lukáš Dvořák

Lukáš Dvořák » Články

DOPRAVNÍ INFO: Řidiče omezí cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech

Pouze několik krátkých uzavírek čeká v následujících dnech řidiče v jižních Čechách. Na Táborsku začala výstavba nového mostu, která zdrží přibližně pět minut, do 3. září je potřeba počítat i s cyklistickým etapovým závodem Okolo jižních Čech.

Státní zastupitelství vydalo souhlas se zadržením třiadvacetileté ženy z Budějc

Jihočeští policisté pátrají, po vydání souhlasu Okresního státního zastupitelství České Budějovice se zadržením, po třiadvacetileté Leoně Rudiové. Žena z Budějc je hledána od úterý.

DRBNA Z MÍSTA: Poláci žijí volejbalem. Češi a Italové k tomu výrazně pomohli

Prostě jsem musel jet. Úvodní utkání mistrovství Evropy ve volejbale mezi Polskem a Srbskem navštívilo na fotbalovém stadionu 65 tisíc lidí. A minimálně v úvodu byla atmosféra vynikající. Poláci sice prohráli ve třech setech, ale přesně tohle...

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátka za měsíc červenec

Hlasování o drbňátko měsíce června je u konce. Nejvíce hlasů od vás dostala Lenka Zivčaková, která se tak stal vítězem! Gratulujeme! Na druhém místě skončil Tomáš Ocelák a bronzovou pozici bere Adéla Bočková.

Zdravotní komplikace způsobily smrtelnou nehodu cyklisty u Lomnice nad Lužnicí

Pravděpodobně vlivem náhlé zdravotní indispozice zemřel v sobotu odpoledne u Lomnice nad Lužnicí čtyřiašedesátiletý cyklista. Pomoci mu nedokázal ani přivolaný lékař.

Rekonstrukce plynovodu v Kanovnické ulici znamená omezení až do poloviny října

Další dopravní omezení v centru města čeká od pondělí budějcké řidiče. Z důvodu rekonstrukce plynovodu v ulici Kanovnická dojde k úpravě provozu na pozemní komunikaci.

Hasiči z Českých Velenic použili jako první automatizovaný defibrilátor k záchraně života

V pondělí byl na jihu Čech vůbec poprvé aktivován automatizovaný elektronický defibrilátor. Takzvanými First respondery se jako první stala jednotka požární ochrany z Českých Velenic, když se ze zásahu u požáru rovnou vydala k pacientovi v náhlém...

Před pětadvaceti lety se Klaus a Mečiar dohodli na rozdělení Československa

Před pětadvaceti lety podepsali v brněnské vile Tugendhat tehdejší předsedové vlád České republiky a Slovenské republiky, Václav Klaus a Vladimír Mečiar, dohodu o rozdělení Československa. Novinářům to oznámili těsně před půlnocí. K definitivnímu...

Spolujezdec vypadl z traktoru, který ho následně přejel. Muž na místě zemřel

Už čtyřiatřicátou oběť v letošním roce si v sobotu vyžádaly jihočeské komunikace. Osmapadesátiletý muž vypadl z traktoru pod vlek a zemědělský stroj jej následně přejel. Zranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem.

ANKETA: Jak reagují Budějčáci na nový kruhový objezd? Pocity jsou smíšené

Už druhý den je zprovozněná kruhová křižovatka ulic Husova a Strakonická. Stalo se tak těsně před začátkem mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Jaké jsou ale prvotní reakce Budějčáků na průjezd „turbokruháčem“? Smíšené.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.