sobota 19. června 2021 Leoš

Gabriela Koukalová oznámila konec sportovní kariéry, k biatlonu se už nevrátí

Na sociálních sítích dnes Gabriela Koukalová oznámila, že po více než roční pauze se už do vrcholového sportu nevrátí. Mnoho fanoušků jistě věřilo, že ji ještě uvidí na Světovém poháru nebo dokonce na olympiádě. Na to už ale nedojde. Rozhodnutí je definitivní.

Ve videu přdkládá česká biatlonová hvězda důvody, které ji vedly k ukončení kariéry ale i k dlouhému otálení s tímto rozhodnutím. „Když po pauze mé zdravotní problémy začaly ustupovat, říkala jsem si, že svou sportovní kariéru ještě zvážím,“ uvádí sportovkyně ve svém videu, kterým dnes oznámila svůj konec na sportovním poli. Začala údajně s přípravou a dařilo se jí, tréninky jí šly. Jenže. . . 

Biatlon pro mě není všechno

Gabriela Koukalová si během své sportovní kariéry připsala nejedno vítězství. Například z OH v Soči si dovezla dvě stříbrné medaile. Ve Světovém poháru v biatlonu si připsala hned 17 individuálních a 6 týmových vítězství. V sezóně 2015/2016 se pak stala celkovou vítězkou Světového poháru.

Když biatlonistka přerušila sportovní kariéru, otevřel se jí nový svět. „Nucené vyskočení z biatlonového kolotoče mi přineslo ještě jednu zásadní věc. Umožnilo mi podívat se na život z jiného úhlu pohledu. Uvědomila jsem si, kde jsou ty skutečné hodnoty, které mají pro můj život smysl a které ne. Najednou jsem pociťovala radost a štěstí, nepotřebovala jsem vyhrávat závody,“ říká olympionička.

Dlouho se čekalo, jak se Koukalová rozhodne. Někdo věřil, že už se nemůže do biatlonové špičky po takové pauze probojovat, jiní fandili a podporovali Gábinu na sociálních sítích. Teď už je ale jasné, že další kroky Koukalové povedou jiným než biatlonovým směrem. „Jsem přesvědčená o tom, že je načase vydat se na další životní etapu, na kterou já už se hrozně těším,“ komentuje dnes už bývalá česká reprezentantka.

Autoři | Foto Facebook Český biatlon

Štítky Gábina Koukalová, biatlon, kariéra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.