úterý 2. června 2020 Jarmil

Vedení Dynama se s hráči a zaměstnanci dohodlo na snížení mezd

Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice zareagoval na krizi způsobenou novým koronavirem COVID-19. Vedení společnosti se s hráči a zaměstnanci dohodlo na snížení mezd. Tato dohoda se vztahuje již k odměnám za měsíc březen a týká se tedy všech v klubu, od generálního manažera až po posledního zaměstnance.

Poslední prvoligový zápas odehrálo Dynamo 7. března v Plzni a od té doby na další zápas čeká. Pár dnů před domácím zápasem se Slovanem Liberec byl zakázaný vstup fanoušků na sportovní události a ještě před odehráním samotného utkání byly veškeré sportovní a společenské události zakázané úplně.

Následné nařízení vlády o zákazu shromažďování většího počtu osob na jednom místě mělo za následek přerušení sportovní činnosti A-týmu i veškerých mládežnických celků. Hráči všech kategorií se tak připravují individuálně a pouze v omezeném režimu navíc nyní funguje i sekretariát klubu. „Situace, která okolo onemocnění koronavirem nastala, samozřejmě velkou měrou zasáhla i náš klub. Stejně jako ostatní kluby v České republice i po celé Evropy jsme okamžitě pocítili ekonomické dopady vzniklé krize. Po rozhodnutí akcionářů a dohodě s hráči a zaměstnanci jsme se rozhodli všem v klubu snížit mzdy za měsíc březen. Celou situaci samozřejmě i v dalších dnech a týdnech budeme řešit. Uvidíme, jaké budou v dalším období dopady na sport," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Ligová fotbalová asociace ve spolupráci s UEFA a European Leagues stále řeší, zda bude vůbec reálné dohrát letošní sezonu FORTUNA:LIGY a dalších ligových soutěží po Evropě. V určitých extrémních scénářích by se sezona mohla dohrávat například až v průběhu července, stále se ale čeká na to, jak se bude v dalších týdnech vyvíjet situace okolo pandemie koronaviru.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Petr Tibitanzl

Štítky Dynamo, fotbal, České Budějovice, sport, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.