pondělí 13. července 2020 Markéta

Středeční zápas Dynama se odehraje opět bez fanoušků

Fotbalová FORTUNA:LIGA se probouzí k životu a již ve středu se na Střeleckém ostrově v rámci 25. kola s Dynamem střetne Slovan Liberec. Vzhledem k vládním opatřením bude na stadion ale vpuštěno včetně hráčů a členů realizačních týmů pouze 300 osob a utkání se tak bude muset odehrát bez přítomnosti fanoušků.

Vláda České republiky sice rozvolňuje své opatření kvůli nákaze onemocněním COVID-19, avšak nyní na konci května je jisté to, že se zápasy budou hrát bez diváků. Teprve v pondělí 25. května se totiž zvýší počet osob na stadionu při prvoligovém zápase na 300, a to klubům neumožňuje na stadion pustit své fanoušky.

„Ligová asociace vydala Protokol mimořádných opatření, který jasně určuje podmínky, za kterých se může utkání první a druhé fotbalové ligy odehrát. Protokol mimo jiné obsahuje přesné počty osob, které se mohou na stadionu během utkání vyskytovat a dle protokolu je k organizaci zápasu první ligy potřeba přesně 175 osob. Tento počet obsahuje vedle hráčů a členů realizačních týmů mimo jiné také zástupce televizních společností, novinářů, bezpečnostní agentury, zdravotníků, hasičů a dalších osob, bez kterých se ligové utkání nedá uskutečnit," řekl PR manažer Dynama Aleš Strouha.

Fotbalové Dynamo aktuálně řeší, jak naložit s hrstkou volných míst, která z kvóty 300 osob zůstane nevyužitá. „Jsme postaveni před velmi složitou situaci. Samozřejmě bychom byli moc rádi, když bychom mohli na stadionu mít naše fanoušky, ale tím počtem lehce přesahujícím sto osob bychom se prakticky nikomu nedokázali zavděčit. Proto jsme se rozhodli, že při takto nízkém počtu volných míst pozveme na stadion zástupce Města České Budějovice a také zástupce Jihočeského kraje. Právě město a kraj nás totiž v posledních sezonách finančně podporují a této podpory si nesmírně vážíme. Pozvánku na středeční zápas s Libercem od nás dostanou také představitelé z řad našich hlavních obchodních partnerů," uvedl Aleš Strouha.

Pro nadcházející zápas s Libercem pozbývají platnost veškeré celosezonní karty, které klub v letošní sezoně vydal. „Prosíme fanoušky, aby se nesnažili na zápas jakkoliv dostat. Ve středu jim budou permanentní, VIP i parkovací karty zcela k ničemu. Stejně tak nebudou platit ani žádné zaměstnanecké, servisní nebo novinářské průkazy. Na stadion se dostanou opravdu pouze ti, kteří budou na jmenném seznamu, který bude čítat 300 osob. Nikdo další do areálu stadionu nebude vpuštěn," podotkl Strouha.

Středeční zápas je pro "obyčejné" fanoušky ztracený, přesto ale klub věří tomu, že se na Střelecký ostrov fanoušci v letošní sezoně ještě dostanou. „Hovoří se o tom, že by se v průběhu června mohl počet osob na sportovních událostech dále zvyšovat. Mluví se například i o počtech přesahující tisíc osob. V takovém případě bychom samozřejmě fanoušky na stadionu rádi uvítali. Přednost by měli pochopitelně držitelé permanentních karet a úplně první by byli osloveni ti, kteří jsou dlouholetými držiteli permanentek. Určitě by pak přednost dostávali také ti, kteří v letošní sezoně chodili na fotbal pravidelně," dodal PR manažer Dynama.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky Dynamo, zápas, České Budějovice, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.