středa 19. ledna 2022 Doubravka

Škoda se poprvé od srpna objevil v základní sestavě Dynama a nahrál na gól

Naposledy v srpnu viděli fanoušci českobudějovického Dynama útočníka Michala Škodu v základní sestavě ligového utkání. Včera se do ní vrátil a nejen díky asistenci na branku Fortune Basseye si vysloužil chválu.

Michal Škoda byl naposledy v základní ligové jedenáctce v srpnu při utkání s Baníkem Ostrava. Právě proti tomuto soupeři se 5. prosince prosadil gólem a o týden později se proti Sigmě Olomouc opět objevil v základu.

„Já jsem to tušil už během týdne, hodně mi pomohl gól v Ostravě. Jsem rád, že jsem od trenérů důvěru dostal. Chtěl jsem být hodně aktivní a hlavně pomoci k vítězství,“ reagoval Michal Škoda.

To se mu podařilo. Kromě jiného si totiž připsal asistenci na gól na 1:0. „Forty (Fortune Bassey, pozn. red.) byl v souboji s dvěma obránci, odrazilo se to ke mně, já naznačil střelu a posunul mu to. Forty si pak posunul míč, vystřelil a se štěstím to tam spadlo. Udělal to suprově,“ popsal Škoda. 

Toho mrzelo, že Dynamo nedokázalo Olomouc vyřadit v poháru, když doma prohrálo na penalty. „Jsme určitě rádi, že se to podařilo aspoň v lize. Bylo to vyrovnané a fyzicky náročné utkání,“ zhodnotil výhru 2:1 a dodal, že tři body chce Dynamo získat i na hřišti Liberce, kde Jihočeši odehrají poslední letošní zápas. 

Třiatřicetiletý Michal Škoda si po zápase vysloužil také pochvalu od trenéra Davida Horejše. Ten pozměnil formaci, když do utkání poslal tři stopery. V útoku pak spolupracovali právě Škoda a Bassey. „Míša (Michal Škoda, pozn. red) vnesl do naší hry oživení už v Ostravě, kde hrál důrazně a vyhrával souboje. Do zápasu proti Olomouci přinesl kvalitu, odvedl dobrý výkon a týmu pomohl. S Fortym spolupracovali velmi dobře, ten první gól udělali oni dva,“ ocenil Horejš, který přiznal, že měl Škoda těžkou situaci s ohledem na formu rozjetého Basseye. 

Ohodnoť článek

Foto Petr Tibitanzl

Štítky michal škoda, dynamo, fotbal, české budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.