úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Táborsko vypsalo prémie, pokud tým skončí do šestého místa. Kvůli Rusku klub asi změní název

Fotbalové Táborsko má za sebou několik změn v kádru. Do jarní části se klub rozhodl motivovat své fotbalisty prémiemi, pokud se Jihočeši umístí do šestého místa. Po konci sezony z názvu nejspíše zmizí MAS, protože firma Kovosvit tým finančně nepodporuje a navíc má ruské akcionáře.

Táborsko je nyní se dvaadvaceti body na šestém místě druhé nejvyšší soutěže. Do jarní části vstoupí s řadou změn, k jedné z těch nejvýraznějších ale dojde po konci sezony. Z názvu FC MAS Táborsko totiž nejspíš po více než 80 letech zmizí "MAS". Je tak možné, že do příští sezony půjde klub s názvem FC Táborsko. 

„Důvodů je několik. Firma Kovosvit MAS nás už několik let nepodporuje, žádné peníze nám nedává. Navíc má firma ruské majitele, vůči čemuž se chceme v aktuální době vymezit. Nevylučujeme, že MAS v názvu zůstane, ale to by musela především skončit ruská agrese,“ uvedl předseda správní rady Ondřej Dvořák.

Už v březnu dojde k velké změně ve vedení klubu. Opustí ho totiž stávající ředitel Josef Holub, který bude pracovat na Městském úřadu v Sezimově Ústí, kde vyhrál výběrové řízení na pozici vedoucího odboru dopravy, investic a životního prostředí.

Klub získal posily z Dynama i mistra slovinské ligy

„Není to rozchod ve zlém. Pepovi, který nás bude i nadále podporovat, gratulujeme k nové pracovní pozici. Klub povede tříčlenná správní rada, kde jsem předsedou. Po letech se klubu vrací zkušený funkcionář František Anděl, který bude působit jako sekretář. Část pravomocí ředitele dočasně převezme současný sekretář Jiří Kolář, který bude jakousi prodlouženou rukou správní rady,“ vysvětlil Dvořák. Klub ale zároveň plánuje k 1. květnu 2022 přivést nového sportovního manažera a k 1. září by měl přijít také nový ředitel.

Do jarní části půjdou Jihočeši s řadou změn v kádru. Přišli například Lotyš Kristaps Liepa, mistr slovinské ligy Kevin Žižek a na hostování také trojice hráčů českobudějovického Dynama - Martin Janáček, David Krch či Petr Javorek. 

Změny v kádru Táborska
Odešli: Jiří Boula, Marek Icha, Jakub Drozd, David Čapek, Šimon Havrda, Rafa Miranda, Jakub Matoušek.
Přišli: Kristaps Liepa (Lotyšssko), Yuri Lellis (Brazílie), Luka Robikadze (Gruzie), Martin Janáček (Dynamo), David Krch (Dynamo), Petr Javorek (Dynamo), Kevin Žižek (Slovinsko), Jan Mach (Hořovice/Králův Dvůr). Stephano Almeida čeká na víza a měl by dorazit příští měsíc.
Zdroj: FC MAS Táborsko

Mužstvo povede i nadále lotyšský trenér Sergejs Golubevs, který tým převzal po Miloslavu Brožkovi.

„Jsem spokojen, že se nám podařilo získat z Dynama Petra Javorka. Přišli i další zajímaví hráči. V zimní přípravě jsme se nesoustředili na výsledky, zajímal mě herní projev. Vyhrávat se má hlavně v soutěži. Nemám sám pro sebe stanoveno, kolik bodů chceme na jaře získat, chceme vyhrát každý zápas. Aktuálně jsme ve finální fázi přípravy, už trénujeme na trávě a chystáme se na utkání ve Vlašimi. Z 80, 90 procent mám o základní sestavě jasno,“ uvedl.

Jaro podle něj bude velmi náročné mimo jiné kvůli takzvaným anglickým týdnům. 

„Nebude moc prostoru na trénování, často se ocitneme v rytmu zápas - regenerace - zápas. To je dobré pro hráče, ale ne pro trenéra,“ sdělil Golubevs. Vedení klubu připomnělo, že se v kádru nachází hned osm odchovanců. Předseda správní rady zároveň zmínil, že klub vypsal pro hráče velmi slušné prémie, pokud v aktuálním ročníku skončí do šestého místa tabulky.

Klub chce zároveň zachránit své týmy do 19 a 17 let ve svých soutěžích a investovat do zázemí. Na podzim by měla začít výstavba další části tribuny na stadionu Kvapilova. Akce vyjde na 30 milionů korun a Táborsko na ni chce získat dotaci od Národní sportovní agentury. 

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FC MAS Táborsko

Štítky fotbal, táborsko, jižní čechy, sport, přestupy, rusko, ukrajina, invaze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.