sobota 13. srpna 2022 Alena

Trenér Dynama Weber si pochvaluje zázemí klubu i život v Budějcích

Jozef Weber na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích působí od letošního června. Za sebou má své nejpovedenější soustředění a těší se na začátek ligy. Jihočeši vyzvou v neděli Pardubice a poté je čeká těžký los. Jedenapadesátiletý kouč věří, že Dynamo vstup do soutěže zvládne.

Jak hodnotíte návrat do pracovního procesu?
Užívám si to moc. Musím říct, že mi ten půlrok hodně pomohl, načerpal jsem energii. Je tady skvělé zázemí pro práci a České Budějovice jsou krásné město pro život. V případě kádru jsem měl trochu strach. Někdo odešel, ale s vedením je spolupráce dobrá. Co se slíbilo, to se splnilo. Hráče, kteří jsou pryč, se nám podařilo nahradit. Všechny díry způsobené odchody se podařilo zalepit. Za to jsem rád. Můžeme navázat na předešlou sezonu. 

Už jste měl možnost poznat město?
Ano, chodím každý den kolem řeky pěšky do práce. Bydlím nedaleko centra, takže si dám vždy procházku. Náměstí a okolí už mám zmáknuté a budu pokračovat. (úsměv)

Hodně jste si pochvaloval přípravu. Byla to vaše nejpovedenější?
Určitě ano, nejen z pohledu výsledků. Teď to mohu říct, ale trochu jsem se bál, protože v Alpách jsem byl na soustředění několikrát. Vždy tam přišla nějaká průtrž, netrénovalo se, soupeři odřekli utkání a podobně. Tohle proběhlo tak hladce, až mě to vylekalo. Hráli jsme proti kvalitním týmům, měli jsme výborné zázemí, vše vyšlo. 

Dynamo chce nejméně zopakovat výsledek z uplynulé sezony

Povedenou přípravu mají za sebou fotbalisté českobudějovického Dynama. Tým pod vedením trenéra Jozefa Webera vstoupí do mistrovské části v neděli proti Pardubicím. Klub jde do nové sezony s rozpočtem 70 až 80 milionů korun.

 

Příprava se povedla, ale stále opakujete, že liga je úplně něco jiného. Bude hodně záležet na prvním zápase s Pardubicemi? Pak vás čekají Sparta, Slovácko, Liberec a Plzeň.
Takhle bych to neřekl. Hráči nesmí mít v hlavě, že to prvním zápasem skončí. Budeme pokračovat dál. Věřím, že to zvládneme, ale kdybychom neuspěli, máme takovou mentální sílu, že si v dalších zápasech poradíme.

Jste překvapený z toho, jakou kvalitu mají odchovanci? V přípravě dostali poměrně dost prostoru.
Nemluvil bych o překvapení. Jeden z úkolů, který zmiňoval pan Koubek (Vladimír Koubek, majitel Dynama, pozn. redakce) před mým příchodem, bylo větší propojení akademie s A týmem. Já s tím problém neměl, už jsem takhle pracoval v Boleslavi. Hráče jsem potřeboval poznat a určitě tam potenciál je. Není to tak, že bychom brali někoho jen proto, že je odchovanec. Teď vidíme, že se prosadili Hais a Matoušek (Daniel Hasi dva góly, Jakub Matoušek jeden v generálce, pozn. redakce). Musím říct, že velice příjemně jsem překvapený z charakteru a vůle mladého Ondřeje Čoudka.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Miroslav Nejedlý / SK Dynamo ČB

Štítky dynamo, fotbal, rozhovor, trenér, weber, budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.