Počasí dnes17 °C, zítra17 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Rozhodčí připravili tým o dva góly, tvrdí komise. Nespojujte s tím hráče, říká šéf mužstva

Jihočeská komise rozhodčích a delegátů zveřejnila vyjádření k výkonu rozhodčích při utkání krajského přeboru v Jankově. Kromě tří špatně vyhodnocených ofsajdů se měli dopustit řady pochybení. Domácí nakonec při boji o záchranu vyhráli 4:3. Vedoucí jankovského mužstva řekl Budějcké Drbně, že s incidentem nemají hráči ani realizační tým nic společného.

V komuniké komise rozhodčích (KRaD) jsou zmíněné mimo jiné tři situace. Dvakrát měli rozhodčí chybně signalizovat ofsajd před tím, než hostující fotbalisté Semic vstřelili gól. Na opačné straně naopak nesignalizovali ofsajd při brance Jankova. Chybně měl být odpískán také pokutový kop pro Jankov z 59. minuty. Domácí nakonec vyhráli 4:3 a utekli Prachaticím v boji o záchranu v jihočeském krajském přeboru.

Celá trojice se podle komise dopustila řady pochybení a významně ovlivnila utkání. „KRaD vyjadřuje velké zklamání nad výkonem rozhodčích, který poškodil renomé Jihočeského fotbalového prostředí, všech rozhodčích, delegátů a členů komise rozhodčích,“ napsal ve zprávě Jiří Pečenka, předseda komise rozhodčích.

Všechny tři vyřadila komise z listiny rozhodčích Jihočeského krajského fotbalového svazu. „Já tady působím asi rok a půl jako předseda komise rozhodčích. Snažíme se rozhodcovství někam posunout, pomáhají nám tady osobnosti, jako je Jan Koller a další. Jsem znechucený. Není o čem diskutovat, tohle ve fotbale nemá co dělat,“ řekl dnes Pečenka Budějcké Drbně. 

Věc komunikoval také předseda Jihočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Pintér. Ten informoval o postupu prostřednictvím tiskové zprávy a potvrdil, že rozhodčí skončili. „Nemáme v ruce důkazy, nelze tedy nikoho obviňovat, ale takové posuzování situací může být způsobeno buď naprostou absencí kvality nebo záměrem. V obou případech je ale naprosto nepřípustné, aby takoví rozhodčí dál řídili utkání v krajských soutěžích,“ vzkázal Pintér. 

Budějcká Drbna o události informovala dnes. Odpoledne získala redakce vyjádření zástupce jankovského klubu. Na dotaz zareagoval Petr Maxa, vedoucí mužstva a člen výboru SK Jankov. Ten poskytl komentář své osoby a upozornil, že nejde o stanovisko klub.

„Předně bych chtěl vyjádřit lítost nad tím, co se stalo a co sami v Jankově odsuzujeme. S čistým svědomím můžu říct, a udělám to komukoliv do očí, že s tím nikdo z hráčů ani z realizačního týmu nemá nic společného. Osobně jsem z nedělního utkání do této doby znechucen a v klubu samotném si vše vyjasníme. Já sám, jestli se ukáže, že za tím stojí někdo z klubu, okamžitě rezignuji na všechny své funkce. Nicméně bych chtěl touto cestou alespoň poprosit veřejnost, byť ta si udělá obrázek sama, aby s touto kauzou nikdo nespojoval samotné hráče. Ti šli do utkání jako do každého jiného a z nastalé „frašky“ jsou sami znechuceni a nyní jsou neprávem konfrontováni,“ vzkázal Maxa. 

Internetem se od víkendu šíří video, které zachycuje výkon rozhodčích při utkání jihočeského krajského přeboru. V Jankově nastoupili fotbalisté Semic a nejen oni se podivovali nad rozhodnutími sudích. Domácí nakonec vyhráli 4:3, což jim pomohlo...

K utkání se vyjádřili i další jankovští. „Jako člen “A” týmu SK Jankov jsem tento zápas sledoval pouze na videu a naprosto se stydím, že se tohle odehrálo…tohle byla naprostá ubohost. Fotbal hraju, protože ho mám rád a ne sledovat nebo se dokonce zúčastnit něčeho takového. Můj respekt patří klukům do Semic, že tuhle žumpu emočně vydrželi a dohráli v 11 lidech. Toto je čistě můj osobní názor a pohled na věc,“ napsal do jedné z facebookových diskusí brankář Jan Komárek.

Nepochopení nad výkonem neskrýval po zápase ani trenér FC AL-KO Semice Marcel Nousek„Jedním slovem hnus. Zažil jsem toho hodně. Myslím si, že jsme byli jasně lepším týmem a tři vstřelené společně se dvěma neuznanými jsou toho důkazem. Branky domácích padaly ze sporných momentů a těžko se hledají slova pro něco takového, co se dělo v Jankově. Druhý poločas jsme spíše krotili emoce našich hráčů a musím pochválit kluky za udržení nervů. Pro nás, jako nováčka soutěže, tohle byla „příjemná“ novinka, které se nám dostalo,“ citoval jeho slova fotbalový server Fotbal u nás.

Redakce oslovila také bývalého ligového rozhodčího a starostu Jankova Jana Jílka. Ten utkání viděl. K výkonu rozhodčích se podle něj jasně a rezolutně postavila komise rozhodčích. 

„Nebylo jiného řešení, což je odpověď na první část otázky a za sebe prohlašuji, že takovéto výkony na hřiště nepatří. Není mi to lhostejné. Odsuzuji je a je potřeba se od nich distancovat, což mimo jiné udělal i výkonný výbor krajského fotbalového svazu,“ uvedl Jílek. K výkonu rozhodčích se podle něj jasně a rezolutně postavila komise rozhodčích. Hlavní rozhodčí Jan Mach řekl, že se k věci z pozice rozhodčího nemůže vyjadřovat. 

Jankov je nyní s 21 body předposlední, na Prachatice drží šestibodový náskok. Do konce sezony zbývají tři kola. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jakub Bartoš

Štítky fotbal, jankov, semice, jihočeský kraj, prachatice, rozhodčí, sport, komise

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rozhodčí připravili tým o dva góly, tvrdí komise. Nespojujte s tím hráče, říká šéf mužstva  |  Fotbal  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.