Počasí dnes22 °C, zítra14 °C
Pondělí 6. května 2024  |  Svátek má Radoslav

Korejci udolali Motor. Anjang byl pro motoráky tvrdý oříšek

Hokejisté Motoru nezvládli přípravné utkání s exotickým mužstvem z Jižní Koreje. Celek Anjang Halla pod vedením českého trenéra Patrika Martince dlouho držel na budějckém zimáku bezbrankový stav, aby v závěrečné třetině dokázal pohotově zareagovat na jedinou branku Jihočechů a zvítězit 2:1.

Asijský soupeř rozhodně nepůsobil od úvodních minut úterního duelu ustrašeným dojmem, ba naopak. Hosté začali na jihu Čech aktivně a několikrát zahrozili před Gábovou brankou. Budějce sice hrály aktivněji, jejich největší šance však zůstaly nevyužity. Květoň pálil do boční síťky, Babka trefil tyčku a Marek ztroskotal na betonu Daltona.

Jihočeši svého rivala z Anjangu ve druhé třetině jasně přehráli, bohužel ani tentokrát diváci branku neviděli. Blízko k ní přitom mělo hned několikrát hráčů Motoru. Nahrávku Pajiče ve 28. minutě netrefil před odkrytou klecí novic Čermák, velkou šanci zahodil pět minut před sirénou také unikající Marek, jemuž se puk při pokusu o fintu zamotal mezi nohy. Neúspěšný byl na začátku 39. minuty i Chovan, kterého fauloval Jun-Huan Kim, jenže domácí forvard trestné střílení neproměnil.

Skóre se v poslední třetině přece jen měnilo, a to hned třikrát. Vedoucí branku vstřelil Roman Vráblík po závaru před brankou Anjangu v čase 42:28. Netrvalo dlouho, rychlí Korejci se oklepali a dokázali výsledek zvrátit na svou stranu. Nejprve Michnáč uvolnil Čung-Hion Ana a ten dokázal prostřelit střídajícího gólmana Kváču. Za minutu a čtvrt šli hosté do vedení zásluhou Kanaďana ve službách celku z Jižní Koreji Brocka Radunského, jemuž nabídl možnost úniku chybující Pýcha.

Těžké nohy a nepřesná kombinace nedovolila motorákům zvrat skóre, a tak po základní hrací době se z vítězství radoval Anjang. Svěřenci trenéra Stavjani neuspěli ani v plánovaném prodloužení, přestože Květoň mohl rozhodnout při trestném střílení po faulu Sang-Hoon Shina.

V závěru přidaného času si Asiaté vytvořili velký tlak, dvakrát na ně zívala odkrytá branka, až teč Alexe Planteho však mířila do sítě. Dílčí úspěch zaznamenaly České Budějovice při samostatných nájezdech, kde se jako jediný prosadil Michal Chovan.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Hosté hráli velice bruslivý styl hokeje. Týmu musím vytknout několik situací, při kterých nebyl pohotový. Tady byli asijští hráči oproti nám lepší. Za stavu 1:2 jsme měli několikrát rozehrát, puk ale zůstal v naší třetině a tím se vše komplikovalo. Pro nás to byla dobrá konfrontace.“

Další utkání letní přípravy odehraje Motor již tento čtvrtek v městském derby proti druholigovému David Servisu. Úvodní buly bude vhozeno v netradičním čase 17:40.

ČEZ Motor České Budějovice - Anjang Halla 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 43. Vráblík (Babka, Prokeš) - 47. Čung-Hion An (Michnáč), 49. Radunske. Rozhodčí: Souček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:3. Bez využití: Diváci: 2600.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (41. Kváča) - Suchánek, Vráblík, Zíb, Žáček, Mazanec, Pýcha, Žovinec - Chovan, Pajič, Čermák - Žálčík, Rob, Květoň - Guman, Škoda, Kuchejda - Prokeš, Babka, Marek - Vochozka. Trenér Antonín Stavjaňa.

Anjang Halla: Dalton (Hwang) - Regan, Plante, Lee, Won-Čun Kim, Hion-So Kim, Jun-Huan Kim - Won-Čung Kim, Sang-Wok Kim, Ki-Song Kim, Mun, Sang-U Shin, Čin-Hui An, Sang-Hoon Shin, Čo, Radunske, Čung-Hion An, Song, Michnáč. Trenér Patrik Martinec.

Štítky Madeta Motor České Budějovice, Patrik Martinec, Jižní Korea, Michal Chovan, Antonín Stavjaňa, Roman Vráblík, trestné střílení, Česko, HC Škoda Plzeň