pátek 18. června 2021 Milan

Čaroděj Kovář odolal útočným nájezdům Bruslařů

Hokejová extraliga jede v těchto dnech na plné obrátky. Budějcký HC Mountfield se připravuje již na třetí týden v řadě, kdy mu los soutěže přisoudil jako hrací dny úterý, pátek a neděli. Jen co skončilo náročné domácí utkání s Mladou Boleslaví, po sobotním volnu odcestovali Jihočeši načít druhou půlku základní části sezony do Litvínova. Na ledě Budvar arény se znovu představí už v úterý, kdy před zraky svých příznivců hostí od 17.30 hodin mistrovský Třinec.

Ačkoliv aktuálně by se Budějcká Drbna měla věnovat duelu s Chemiky z Litvínova, které Motor udolal po samostatných nájezdech v poměru 3:2, ještě jednou se vrátí k poslednímu domácímu střetnutí s mladoboleslavskými Bruslaři. Průběh zápasu s podrobnou statistikou vám již Drbnička přinesla, nyní tedy dostanou prostor ohlasy hráčů a trenérů.

Bezkonkurenčním hrdinou utkání sedmadvacátého dějství byl domácí brankář Jakub Kovář. Třiadvacetiletý reprezentační gólman místy přiváděl mladoboleslavské hráče k zoufalství, když fantastickými kreacemi likvidoval jejich stoprocentní šance. „Klíčových bylo tak deset zákroků. Ve druhé třetině hosté stříleli snad pětkrát do prázdné brány. Oddychl jsem si, že většina jejich příležitostí neskončila gólem. Mám toho tentokrát dost, hodila by se mi nějaká pauza, ale liga jede dál,“ řekl po zápase Jakub Kovář, strůjce páteční výhry Mountfieldu.

Budějcký strážce brankové konstrukce byl po skončení duelu evidentně unaven. Vždyť v prostřední části hry musel zasahovat celkem dvacetkrát. „Dlouho nepamatuji, že bych měl za jednu třetinu tolik zákroků, navíc doma. Boleslavští se dost tlačili do brankoviště, takže jsem spoustu puků vůbec neviděl. Bylo to těžké utkání, o to jsou ale získané body cennější. Možná jsme si tentokrát tolik nevěřili, nahrávky nám nechodily na hůl úplně podle představ a z toho pramenily nepřesnosti a protiútoky soupeře. Moc dobře víme, že jsme nehráli dobře. Budeme se z toho učit.“

Kromě čtyřiceti střel, které letěly na Kovářovu branku, zažila domácí opora v úvodu střetnutí velmi nepříjemnou situaci, po níž zůstala nějakou dobu ležet otřesena na ledě. „Dostal jsem kolenem do hlavy. Musím na vyšetření, protože se mi už dvě hodiny točí. Snad to nebude nic vážného,“ uvedl nedlouho po návratu z ledu Jakub Kovář. Jak se v neděli ukázalo, důležitý článek kádru Motoru byl nakonec v pořádku, když mohl proti Litvínovu nastoupit.

Těsná prohra samozřejmě mrzela mladoboleslavské hráče. O své pocity se po utkání svěřil slovenský útočník Roman Tomas.„Dal jsem jeden gól a další mohl přidat. Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Musíme si to srovnat v hlavách a možná nám to tam začne padat. Stoprocentně to byl náš nejlepší výkon v sezoně, přesto body nemáme. To je hlavní. Škoda…“ litoval Tomas. Už v neděli bylo jasné, že lepšící se výkony Bruslařů nesou ovoce – Zlín porazili senzačně 4:1.

Hodnocení trenérů

Trenér Českých Budějovic František Výborný: „Hráčům jsme říkali, že nás nečeká lehké utkání, protože Boleslav dostala v minulém zápase šest gólů od Varů. Z jejich hlav se nám ale skutečnost, že se hostům minule nedařilo a jsou poslední, nepodařilo vyhnat celých šedesát minut. Soupeř hrál velmi dobře, byl organizovaný a ve druhé třetině nás přestřílel jedenadvacet ku šesti. Klukům jsme v kabině řekli, že je pro ně ostuda nosit zezadu na triku jméno. Jsou si vědomi toho, jak hráli, takže si to snad vyříkali.“

Trenér Mladé Boleslavi Petr Novák: „Za mého krátkého působení v Boleslavi jsme sehráli třetí zápas. Myslím, že právě tento duel byl nejlepší ze všech, i když jsme už doma porazili Brno. Takhle organizovaný a cílevědomý výkon to však proti Kometě určitě nebyl. Bohužel jsme ve druhé třetině promarnili gólové šance, které nás stály alespoň bod. Věřím tomu, že kdybychom skórovali, tak jsme si z Budějovic něco odvezli, to byl náš cíl. Z předvedené hry nejsem nijak zklamaný. Hráli jsme docela dobře, bohužel to ale body nestačilo.“

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.