Díky loupeži na třebíčském ledě mají do extraligové baráže o něco blíž motoráci

Nesmírně důležité vítězství berou hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice ze třetího semifinálového duelu play-off 1. ligy, když úvodní zápas na stadionu Horácké Slavie Třebíč ovládli v poměru 4:2. Lví podíl na triumfu mají dva navrátilci do sestavy Jihočechů - útočník Rok Pajič a obránce Dan Růžička.

Během úvodní dvacetiminutovky pátečního duelu branka nepadla. Ofenzivnější byla Třebíč, všem pokusům domácích hráčů ale Bláha statečně odolával. Velkou šanci Pajiče se štěstím chytil na druhé straně kluziště Dusík, a tak se puky začaly v síti třepetat až po návratu z kabin.

Čtyřminutové oslabení za faul vysokou holí hostujícího Paška dokázal celek z Vysočiny ve 22. minutě potrestat Lukášem Havlem a Třebíč vedla 1:0. Jenže netrvalo dlouho a motoráci vyrovnali. Na listinu střelců se v čase 26:59 zapsal střelou do růžku v minulých zápasech distancovaný Rok Pajič.

Horácká Slavia ve 34. minutě ukázala, jak kvalitní přesilovky dokáže sehrát. České Budějovice byly za hru v šesti potrestány menším trestem, Roman Erat zavezl kotouč do brankoviště, Bláha jej sice vychytal, útočník Horáků ale kus gumy díky svému důrazu za brankovou čáru přece jenom dotlačil - 2:1.

Silnou stránkou Motoru zase jsou tečované střely, což za dvě a čtvrt minuty potvrdil Martin Heřman. Ten těsně před Dusíkem změnil směr rány Straky od modré, a bylo znovu vyrovnáno. Krátce nato si počkal na svůj moment slávy navrátilec po zranění Dan Růžička a skvělým projektilem nedal v početní výhodě brankáři žádnou šanci - 2:3.

Závěrečná třetina byla vyrovnaná, domácí Králík se však nechal v klíčové fázi utkání za naprosto zbytečný faul vyloučit na dvě plus deset. Skóre se tak změnilo až při závěrečné power-play domácích, když se do prázdné branky trefil kapitán Josef Straka - 2:4.

Budějčáci jdou v semifinálové sérii znovu do vedení! Čtvrtý zápas se bude hrát v Třebíči hned zítra, v sobotu od 17:30.

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Havel (Erat, Malena), 34. Erat (Havel, Dolníček) - 27. Pajič (Boháč, Kuchejda), 37. Heřman (Straka, Nouza), 39. Růžička (Straka, Heřman), 60. Straka (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Králík (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 4460. Stav semifinálové série: 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Máj) - Bilčík, Malena, Charousek, Janáček, Přibyl, Šaur - Havel, Dolníček, Erat - Králík, Raška, Vodný - Beneš, Čuřík, Wasserbauer - Paták, Čech, Jaroš. Trenér Jiří Mička.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Trummer, Růžička - Boháč, Pajič, Kuchejda - Heřman, Straka, Nouza - Švihálek, Přibyl, Vaniš - Pašek, Rob, Marek. Trenér Petr Rosol.

Štítky hokej, SK Horácká Slavia Třebíč, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, play-off, semifinále, Rok Pajič, Dan Růžička, Josef Straka, SK Dynamo České Budějovice, Martin Heřman, Lukáš Havel, Roman Erat, Madeta Motor České Budějovice, FC Vysočina Jihlava