Motor prohrál v prodloužení, hvězdou zápasu Geoff Kinrade

Druhý hrací den hokejové European Trophy měl na programu jediný zápas. Ze čtyřiadvaceti týmů zařazených do čtyř skupin vyjeli na led pouze hokejisté klubů z východní divize – českobudějovického Mountfieldu a Plzně. Vítězně z duelu hraného v Budvar aréně vyšli Západočeši, kteří urvali druhý a zároveň rozdílový bod po trefě Tomáše Vlasáka v prodloužení.

Více než patnáct stovek diváků nevidělo za první polovinu střetnutí žádnou branku. Do vedení šli hosté až ve 37. minutě gólem nové akvizice plzeňského klubu, Kanaďana Geoffa Kinrada. Minutu a půl na to se však podařilo srovnat skóre Pavlu Kašpaříkovi, který při přesilovce tečoval tvrdý projektil kapitána Mountfieldu Františka Ptáčka.

Českobudějovičtí hokejisté dokázali zlepšenou hrou stav zápasu otočit v osmé minutě třetí třetiny, když si opět v početní výhodě pro puk po vyražené střele Langhammera přijel René Vydarený a trefil se Svobodovi mezi betony. Radost domácích ale pokazil za necelých pět minut znovu plzeňský Kanaďan Kinrade, jenž prokličkoval domácí obranou a zavěsil pod horní tyčku Kovářovy branky. Právem tak byl tento obránce po skončení utkání oceněn jako nejlepší hráč zápasu.

O výsledku prvního turnajového duelu se rozhodlo na konci třetí minuty nastavení, když se kotouč dostal po přihrávce Františka Kaberleho na hokejku Tomáše Vlasáka a ten pohotově překonal Kováře.

Další duel European Trophy sehrají Českobudějovičtí příští čtvrtek na horkém ledě finského Kuopia.

Podrobnější reportáž ze zápasu vám Budějcká Drbna přinese v průběhu dalších dnů.

HC Mountfield – HC Plzeň 1929 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a asistence: 38. Kašpařík (Ptáček, Kranjc), 48. Vydarený (Langhammer) - 37. Kinrade (Jan Kovář), 54. Kinrade (Straka), 63. Vlasák (Kaberle). Vyloučení: 9:10, navíc Kolarz a Dvořák 5 + OK. Využití: 2:0. Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bláha, Kostka. Diváci: 1550.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz, Vráblík - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Pletka, Mikeska, Sailer - Podlešák. Trenér František Výborný.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Kinrade, Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Jeřábek, Frolo, Růžička - Duda, Kovář, Straka - Kratěna, Hlinka, Vlasák - Dvořák, Heřman, Johnson - Mrňa, Petruška, Pitule - Stránský. Trenér Marian Jelínek.

Štítky Geoff Kinrade, HC Škoda Plzeň, Mountfield Hradec Králové, Tomáš Vlasák, European Trophy, Jan Kovář, Budvar aréna, František Ptáček, René Vydarený, František Kaberle