neděle 18. dubna 2021 Valérie

Na Škoda Hockey Cupu skončili Jihočeši druzí. Neprohráli s vítězem

Od pátku do neděle se v Hokejovém centru Pouzar uskutečnil další prestižní mládežnický turnaj. Sedm výběrů krajů ročníku 2001 si to v rámci Škoda Hockey Cupu rozdalo o vstupenku na závěrečný turnaj do Jihlavy, kde se v dubnu nejlepší týmy poperou o titul mistra České republiky.

Mistrovství je rozděleno na dvě skupiny - Západ a Východ. Každá z nich měla svého ambasadora. Na východě to byl David Moravec, skupinu v Budějcích nemohl zaštítit nikdo jiný než Jaroslav Pouzar. A z výkonu Jihočeského kraje musel mít náramnou radost.

Mladíci zahajovali turnaj duelem proti Plzeňskému kraji. Proti němu sice od třicáté minuty prohrávali, do konce druhé třetiny však dokázali otočit na konečných 3:1. Ve druhém pátečním utkání ale nezvládli gólové hody s Ústeckým krajem a připsali si porážku 5:6. Hattrickem se blýskl Tomáš Bernat.

Víkend již byl pro Jihočechy stoprocentní. V sobotu si nejprve díky skvělé třetí třetině a třem brankám Matěje Tomana poradili s Karlovarským krajem 5:2, o pár hodin později zvládli taktickou bitvu s Libereckým krajem a zvítězili 2:1. 

Po další výhře 2:1 nad Středočechy, kterou oběma trefami zařídil skvělý Matěj Toman, čekal na Jihočeský kraj poslední úkol. V závěrečném střetnutí třídenního snažení uhrát dobrý výsledek s bezchybnou Prahou. Vše nakonec na začátku třetího dějství zachránil vyrovnávacím gólem Martin Beránek a zajistil svému týmu druhé místo ve skupině Západ, právě za Prahou. Matěj Toman se rovněž stal s osmi přesnými zásahy nejlepším střelcem skupiny Západ.

„Z naší strany bych chtěl velice poděkovat Luďkovi Pavelkovi, krajskému sekretáři ČSLH, a Davidu Moravcovi, ambasadorovi skupiny Východ, za to, že se podařilo v neskutečně krátkém čase a za pochodu naplánovat a zajistit veškeré náležitosti této pilotní a zároveň velmi významné akce mládežnického hokeje v České republice,” říká Jan Mojžíš z Hokejového centra Pouzar.

„Hala je z mého pohledu pro tyto akce ideální. Je nová, útulně malá a všechno zde funguje. Hokejové centrum Pouzar nám navíc dalo k dispozici veškeré své zázemí a maximálně nám pomohlo v medializaci akce. Po všech stránkách to byla výborná spolupráce. Z pozice organizátora turnaje musím říct, že když vám rozhoduje poslední utkání o celkovém vítězi, je to to nejideálnější řešení,” přidává krajský sekretář ČSLH Luděk Pavelka.

 

Škoda Hockey Cup

úterý, 3. března 2015, 20:37

Škoda Hockey Cup
Škoda Hockey Cup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.