Počasí dnes15 °C, zítra21 °C
Pátek 17. května 2024  |  Svátek má Aneta

Venku se hokejistům nedaří a připisují si další porážku

Se silným Kladnem si doma poradili, na průměrnou Kadaň však nestačili. Výsledky hokejistů Motoru jsou v nové prvoligové sezoně doslova jako na houpačce. Jihočeši tahali po celý zápas šestého kola za kratší konec a domů se po prohrách v Šumperku i Třebíči vrací opět bez bodů.

Kadaň měla během celého utkání navrch a také jako první šla do vedení, když v čase 15:06 domácí útočník Jan Hammerbauer obkroužil Bláhovu branku a zavěsil puk pod horní tyč.

Aktivita domácích hokejistů nepolevila ani po přestávce, byl to však Motor, který skóroval. Zatímco Berlev předtím nastřelil jenom tyčku, útočné duo Tomáš Nouza - Josef Straka opět úřadovalo. Zkušený kapitán Budějčáků vyrovnal ve 31. minutě na 1:1.

Divácky nejatraktivnější byla závěrečná třetina, ve které padlo celkem pět gólů. Těsné vedení vrátil Kadaňským ve 48. minutě při přesilovce dorážející Roman Chlouba a do rozhodujícího náskoku poslal svůj tým za dalších jednašedesát sekund po skvělé souhře se svým bratrem Lukášem Jakub Novák.

Zanedlouho putoval za katr domácí forvard Charousek a početní výhodu dokázali zužitkovat i hosté - Petr Punčochář ranou od modré snížil na 2:3 z pohledu Motoru! Hráči zpod Černé věže mohli litovat zahozené megašance Boháče v 58. minutě, jelikož krátce nato se Roman Chlouba prezentoval svým druhým gólem večera.

Jiskřičku naděje vykřesal budějckým hokejistům kadaňský gólman Mouček minutu a deset sekund před závěrečnou sirénou, kdy si projektil Romana Vráblíka odražený od tyče srazil lapačkou do brány. Krátká power play už ale zůstala nevyužita a Motor prohrál 3:4.

Šanci na reparát má mužstvo vedené trenérem Petrem Rosolem tuto sobotu od 15:00 na svém ledě proti Mostu. Ten dnes dokázal porazit Havířov v poměru 4:0. Duelu bude předcházet zábavný program u Budvar Arény, který si můžou přijít užít rodiny s dětmi už od jedné hodiny.

SK Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 16. Hammerbauer (Berlev), 48. Chlouba (Mazanec, Ton), 49. Novák (Novák, Charousek), 58. Chlouba - 31. Straka (Nouza, Vráblík), 53. Punčochář (Švec), 59. Vráblík (Boháč, Pajič). Rozhodčí: Petružálek - Svoboda, Bosák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 250.

SK Kadaň: Mouček (Maštalířský) - Stehlík, Mazanec, Trefný, Pavlas, Tejnor, Mrázek, Száthmáry, Opalek - Kadlec, Chlouba, Ton - J. Novák, Charousek, L. Novák - Račuk, Hejcman, Veselý - Hammerbauer, Berlev, Chrpa. Trenér Jaroslav Beck.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) - Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Straka, Švihálek - Heřman, Rob, Prokeš - Marek, Švec, Trummer. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po 6. kole: 1. Třebíč (14 bodů), 2. Šumperk (12), 3. Benátky nad Jizerou (11), 4. Kladno (10), 5. Most (10), 6. Jihlava (10), 7. Litoměřice (10), 8. Ústí nad Labem (10), 9. Chomutov (9), 10. Havířov (8), 11. Kadaň (7), 12. MOTOR (6), 13. Prostějov (5), 14. Havlíčkův Brod (1).

Štítky hokej, SK Kadaň, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 6. kolo, hokejista, Madeta Motor České Budějovice, Sportovní klub Kadaň, Rytíři Kladno, Salith Šumperk, SK Horácká Slavia Třebíč, Roman Chlouba, Roman Vráblík, Jan Hammerbauer, Tomáš Nouza