Počasí dnes19 °C, zítra20 °C

Jihostroj rozmetal na domácí palubovce Zlín

Ve svátečním „dušičkovém“ večeru se ve Sportovní hale v Českých Budějovicích zahřály i dušičky volejbalových příznivců, kteří se přišli podívat na utkání Jihostroje se Zlínem.

První set se do stavu 9:9 vyvíjel vyrovnaně. Pak se dostal na servis španělský nahrávač v domácích službách a Jihostroj odskočil na pohodlný sedmibodový rozdíl. Koncovka setu byla jasnou záležitostí Českých Budějovic.

Jihočeši se i ve druhém dějství opírali o výborné podání, přímými body se blýskl Marek Šotola a Martin Mečkarov. Domácí, kteří se připravují na těžké zápasy Ligy mistrů, si vyzkoušeli řadu útočných kombinací, na palubovku se dostal smečař Marek Zmrhal.

Jihostroj předváděl spolehlivý soustředěný výkon. Hosté z Moravy se ve třetím setu nakrátko ujali vedení, když se Navláčilovi podařilo několikrát zastavit útok domácích blokem. Pak se iniciativy chopili opět Budějovičtí a tříbodové vítězství si už nenechali vzít. Mečbol proměnil smečí ze středu sítě kapitán Radek Mach.

VK Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín  3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.: Počet diváků: 1230 Sestavy (od zóny I):

Domácí: Todua, De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Mechkarov, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Zmrhal, Fila,

Hosté: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Varous, Motyčka, Lamri, Kozak,

Ohlasy po zápase:

Jihostroj

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme to zvládli. A že jsme si celý zápas dokázali udržet tlak na servisu, což nám hodně pomohlo.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice)„Dneska dá se říct jednoznačné vítězství. S menším zádrhelem ve třetím setu. Zlín začal solit servis a vyšel mu. Tam jsme malinko polevili. Je vidět, že nemůžeme polevit proti žádnému soupeři.“

Zlín

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „Každý set jsme se zlepšovali. Nicméně to na domácí stále nestačilo. Největší problém bych viděl v tom, že nedokážeme mít vyrovnanou obranu.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Začali jsme celkem odvážně, ale všechny sety pak byly jak přes kopírák. Jihostroj vždy udělal sérii bodů a to rozhodlo.“

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky Jihostroj, volejbal, Zlín, České Budějovice, VK Jihostroj České Budějovice, VSC Fatra Zlín, Radek Mach, Marek Šotola, Liga mistrů UEFA, Roman Macek, Morava

Jihostroj rozmetal na domácí palubovce Zlín  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech