Z Ústí nad Labem přivezl Jihostroj tři body

Favorit potvrdil svým výkonem předpokládané vítězství. Tým Ústí nad Labem vzdoroval, měli dokonce v druhém setu slibný náskok sedmi bodů, ale nedokázali tuto jedinou šanci ve vývoji utkání dotáhnout k zisku setu a tak je výsledek jednoznačný. Domácí byli aktuálnímu mistru České repibliky minimálně důstojným soupeřem, ale větším počtem nevynucených chyb se připravili o lepší výsledek.

Obě družstva začala utkání koncentrovaně a s minimem chyb, dobře ztrátovala a ani jedno družstvo do stavu 12:12 neubránilo útok soupeře. Na servis přichází Křesťan a Budějovice dokážou blokem a obranou v poli získat bodovou šňůru na 13:18, které nezabrání ani dva rychle po sobě jdoucí oddechové časy domácího trenéra 13:15 a 13:17. Následné dvojstřídání trenéra Salona ke zvratu vývoje setu nevede a hosté si koncovku pohlídají.

Druhý set má podobný úvod jako první. Družstva se přetahují o body do stavu 8:8. Při servisu Januzoviče domácí odskakují na 12:8 a následuje první time hostů. Ústí pokračuje nadále v dobré obraně v poli a navyšuje vedení na 14:9 a dále až na 17:10. Hra Ústí se ale najednou zadrhne. Nevynucená chyba, úspěšný blok hostů a hra se začíná obracet 18:15. První time domácího trenéra nepomůže, další chyby domácích v útoku a je vyrovnáno 20:20. Střídání nahrávače u domácích nezastaví hosty v zisku dalších bodů. Následuje koncovka, ve které favorit předvede kvalitu a rozvahu. Získává set obranou v poli a útočnou dohrávkou Křesťana.

Ve třetím setu pokračuje vyrovnané skóre do stavu 11:11. Hosté odskakují na 12:14, ale domácí bojovností v poli srovnávají na 16:16 a drží vyrovnané skóre do stavu 18:18. Kvalitní blok hostů, který trápil domácí po celé utkání, posouvá vedení Budějovic na 21:18 a hosté si opět zkušeně koncovku pohlídají a dohrají zápas do vítězného konce.

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

Sestavy:

Domácí: Januzovič Nebojša, Beer Marek, Kramar Filip, Parrauguirre Vicente, Tibitanzl Martin, Melcher Zachary, libero Kořínek Jiří. Střídali: Šulava Marek, Kasan Jan

Hosté: Mechkarov Martin, Todua Valerii, De Amo Miguel Angel, Michálek Petr, Mach Radek, Křesťan Filip, libero Kryštof Martin. Střídali: Ondrovič Petr, Zmrhal Marek

Vyjádření po záase:

Domácí:

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Dnes jsme si zasloužili víc. Takto zápas neměl skončit! Dostali jsme Budějovice několikrát pod tlak, ale nevyužili jsme toho. Bohužel nám nefunguje souhra.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Těžko se mi hodnotí zápas, který jsme soupeři doslova darovali svými chybami. Nedokážeme si poradit v nestandardních situacích a vůbec nehrajeme chytře. Bušíme do toho jako hluchý do vrat. Začínám mít pocit, že pokud si hráč z vysokého míče naklepne, nebo zalije, tak to berou jako potupu. Pokud nezměníme naše myšlení, nemáme šanci uspět.“

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme ustáli roli favorita a vezeme ze severu plný počet bodů.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zodpovědný výkon. Hráli jsme dobře po příjmu servisu a dokázali jsme Ústí velmi dobře bránit“.

Autoři | Foto volejbalcb.cz | Zdroj Volejbal CB

Štítky volejbal, Jihostroj, zápas, Ústí nad Labem, trenér, České Budějovice, VK Jihostroj České Budějovice, SK Volejbal Ústí nad Labem, Miguel Ángel Mayé, Radek Mach, Jakub Salon

Z Ústí nad Labem přivezl Jihostroj tři body  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech