Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Jihostroj si připisuje další výhru

České Budějovice přivítaly v dohrávce 7. kola ve Sportovní hale ve Stromovce volejbalisty pražských Lvů. Obhájce mistrovského titulu je v plné přípravě na Ligu mistrů, trenér Dvořák často mění základní sestavu utkání, na univerzálu se domácím příznivcům tentokrát představil Křesťan a na smeči letošní posila Jihostroje Marek Zmrhal. Jméno Jan Svoboda na soupisce hostů bylo Jihočechům povědomé. Patří synovi úspěšného trenéra, který v jihočeské metropoli vybojoval dva mistrovské tituly.

V prvním setu domácí hráči plnili roli favorita, do hry se úspěšně zapojil uzdravený Ondrovič. Tahanice o stav byly k vidění do poloviny setu, koncovka patřila Jihostroji, esemproměnil setbol Filip Křesťan.

Lvi vytáhli drápy ve druhém dějství. Skvěle podávali a blokovali, výborně útočili Mihajlovič se Svobodou. Českým Budějovicím se nedařil především příjem podání, a tak i přes střídání v týmu domácích bylo ve Sportovní hale srovnáno 1:1.

Do třetí sady přišel na domácí straně smečař Mečkarov místo Zmrhala a Todua za Ondroviče na post blokaře. Jihočeši začali o mnoho lépe, přitvrdili na servisu (Mečkarov) a především Todua vytvořil nad sítí obranný val, přes který neměli Pražané moc šancí se prosadit.

V závěrečném setu se soupeři rvali o každý bod. Rozhodujícím se ukázalo střídání Marka Šotoly v koncovce. Za stavu 20:20 skvěle podával i útočil a získal tak pro svůj tým tři body do tabulky. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen domácí blokař Valerij Todua.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Lvi Praha 3:1 (25:21, 19:25, 25:14, 25:21)

Rozhodčí: Marschner R.,Dušek P., Počet diváků: 800

Sestavy:

Domácí: De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Fila, Todua, Mechkarov,

Hosté: Král, Bartůněk, Svoboda, Krajčovič, Mihajlovič, Douglas Powel, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Kočka, Kozák, Špulák, Šulc

Vyjádření:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „První dva sety byly trochu nehezké, čekali jsme, z koho to dřív spadne. Naštěstí jsme se ve třetím setu rozehráli. Vítězství za tři body jsou super.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Myslím, že jsme byli zbytečně nervózní. Byl to první těžký domácí zápas v letošní sezoně. Hodně nám pomohli střídající hráči, kteří zvedli naši hru. Byl to tvrdý boj, trochu mi vadí spousta neuhraných bodových míčů.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Myslím, že to byl dobrý zápas. Věděli jsme, že na Jihostroj doma musíme tlačit. Věděli jsme, že musíme tlačit na servisu, ale ten se nám moc nedařil. Škoda toho čtvrtého setu, tam jsme byli vyrovnaní až do koncovky, ale na konci Jihostroj prokázal kvalitu.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Zápas jsme ulehčili domácím naší nekvalitou na podání. Narazili jsme na tým, který má kvalitu a když je nezatlačíme servisem, těžko se vyhrává.“

Autoři | Foto Petr Lundák

Štítky volejbal, Jihostroj, Lvi Praha, trenér, České Budějovice, Jan Svoboda, Filip Křesťan, Liga mistrů UEFA, VK Jihostroj České Budějovice, Praha, Jiří Král, Marek Šotola