středa 3. března 2021 Kamil

Jihostroj bojoval v Karlových Varech o tie-break, nakonec odjíždí bez bodu

Na palubovce Karlovarska se hrálo o první místo v UNIQA extralize. Soupeř v prvních dvou setech využil výhodu domácího prostředí, Jihostroj však získal třetí set a ve čtvrtém sahal po tie-breaku. Nakonec získalo všechny tři body Karlovarsko, které tak vystřídalo České Budějovice na vedoucí pozici v extraligové tabulce.

Začátek prvního setu je vyrovnaný do stavu 6:6. Poté domácí výbornou obranou odskakují soupeři do vedení 9:6 a trenér Dvořák si bere první oddechový čas. Ovšem domácí pokračují v dobré hře a navyšují náskok na 11:6. V tuto chvíli přichází druhý oddechový čas Českých Budějovic. Hra se opět vyrovnává a domácí i přesto udržují šestibodový náskok. V hostujícím týmu dochází ke střídání na postu smečaře, když na palubovku přichází Marek Zmrhal. Domácí pokračují v setu bezchybnou hrou a ujímají se vedení 18:9. První set dohrávají hráči Karlovarska výborným výkonem do vítězného konce 25:15 a ujímají se tak vedení v zápase 1:0.

Druhý set je na začátku opět vyrovnaný. Za stavu 8:6 pro Karlovarsko si první oddechový čas bere trenér Českých Budějovic. Hosté dotahují mírný náskok domácích a stav je vyrovnaný 10:10. Obě družstva spolehlivě ztrátují a tak je stav v druhém setu stále vyrovnaný 16:16. Při podání domácího Patrika Indry se domácí dostávají do vedení 19:17. Trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas. Do koncovky druhého setu jdou tedy s mírným vedením hráči Karlovarska. Jihostroj dotahuje ztrátu při podání Ondroviče a srovnává stav na 19:19. Za stavu 21:21 přichází první oddechový čas domácího trenéra Nováka. Po dlouhé výměně se dostávají domácí do vedení 23:22. V koncovce druhého setu přicházejí dvě chyby v útoku hráčů Jihostroje a domácí Karlovarsko tak vyhrává druhý set 25:22 a vede v zápase 2:0 na sety.

Třetí set začali lépe hostující tým. Hráči Českých Budějovic se dostávají do vedení 7:3 a trenér Novák si bere oddechový čas. Na podání se dostává Patrik Indra a skvělou sérií srovnává skóre na 7:7. Trenér Dvořák si bere oddechový čas, ale ani ten Indru nezastavuje. Druhý oddechový čas Jihostroje přichází za stavu 9:7 pro domácí. Hosté se výbornou hrou dostávají ve skóre před domácí hráče. Za stavu 12:10 pro Jihostroj přichází oddechový čas pro domácí tým. Oba trenéři jsou tedy v tomto setu již bez možnosti vzít si oddechový čas. Jihostroj pokračuje v dobrém výkonu. Domácí trenér střídá. Posílá na hřiště Ticháčka místo Keeminka a Luxe místo Indry. Stav je 15:12 pro Jihostroj. Po několika chybách domácích hráčů se Jihostroj vzdaluje ve skóre a vede 19:13. Hra se opět vyrovnala a České Budějovice si ve třetím setu stále drží náskok šesti bodů, 23:17. Třetí set vyhrávají hráči Jihostroje 25:19 a snižují tak stav zápasu na 1:2.

Do čtvrtého setu nastoupili domácí borci opět s Keeminkem a Indrou. Set je od začátku vyrovnaný. Obě družstva předvádějí kvalitní volejbal. Domácí se dostávají do mírného náskoku 10:8 a tak přichází první oddechový čas Jihostroje v tomto setu. Při podání domácího Vašiny přichází druhý oddechový čas trenéra Dvořáka, stav je 14:11 pro domácí. Domácí dobře podávají a následně přichází dobrá obrana na síti a tím si udržují mírný náskok 16:13. První oddechový čas domácího trenéra Jiřího Nováka přichází za stavu 17:15 pro jeho družstvo. Novák se tak snaží zastavit narůstající tlak Českých Budějovic. To se mu částečně daří a tak jeho tým vede 19:16. Blok Vašiny přináší domácím další bod. Za stavu 20:16 útočí nekompromisně Indra a přidává další bod pro domácí. Do koncovky čtvrtého setu jde Karlovarsko s pětibodovým náskokem 21:16. Při podání De Ama mají domácí problém s příjmem a trenér Novák si bere oddechový čas za stavu 22:18 pro jeho svěřence. Po třech výborných blocích Jihostroje je stav 23:22 pro domácí. Další chyba při útoku Karlovarska a stav je 23:23. Vašina dává eso a Karlovarsko vyhrává čtvrtý set 25:23 a celkově 3:1 na sety.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Jihostroj Č. Budějovice 3:1
(25:15, 25:22, 19:25, 25:23)

Sestavy: VK ČEZ Karlovarsko:  Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, Indra, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Ticháček, Fišer VK Jihostroj České Budějovice:  Stoilovič, Mach, Schouten, Michálek, Ondrovič, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Zmrhal, Todua

Nejvíce bodů: Indra 21, Vašina 20, Wiese 9 – Schouten 24, Mach 13, Michálek 7

Útoky: 51:41, Esa: 7:7, Bloky: 9:11, Chyby soupeře: 27:26, Rozhodčí: Rychlík a Marschner

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky České Budějovice, Jihostroj, volejbal, Karlovarsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.