neděle 28. února 2021 Lumír

Jihostroj zaznamenal devátou domácí výhru. Ve sportovní hale porazil Ústí nad Labem

V českobudějovické Sportovní hale se očekávalo dramatičtější utkání, než bylo k vidění v prvním setu. Jihostroj ovládl úvodní sadu rozdílem třídy – 25:12, ale další průběh už tak jednoznačný nebyl. České Budějovice mírně polevily a Ústí nad Labem se rozehrálo, a tak další dva sety vyhráli domácí až po dramatických koncovkách. Konečný výsledek 3:0 znamenal už devátou domácí výhru pro Jihostroj.

Domácí vstoupili do prvního setu jako skutečný favorit zápasu. Od začátku si hráči Jihostroje vytvořili pohodlný náskok, a to nechali svého kapitána Macha pouze na lavičce. Schouten tvrdil servis a hostům tím zadělal na spoustu problémů. Jihostroj byl kromě podání skvělý také na smeči a ústečtí hráči dělali mnoho nevynucených chyb. Českobudějovičtí si v poklidu došli pro první vítězný set v poměru 25:12.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Soupeři se tahali o každý bod a Jihostroj poprvé více odskočil až za stavu 13:9. Domácí předváděli pěkné kombinace a chvíli to vypadalo, že převzaly otěže setu. Dařilo se Stoilovičovi a rovněž de Amo zdařile vybízel své spoluhráče k zakončení. Jenomže Severočeši zabrali a dostali Jihostroj pod tlak. Českobudějovičtí chybovali a Ústečtí se i díky úspěšným blokům dostali nadosah domácímu mužstvu. Koncovku si Jihostroj velmi zkomplikoval a na vítězství 25:23 se nadřel.

Ve třetí sadě se pokračovalo ve vyrovnaném skóre. Ústí se výrazně zlepšilo a bylo vidět, že na jihu Čech nechce nechat body zadarmo. Hosté však hráli spíše tak, jak jim dovolil Jihostroj. Na domácích byla vidět kvalita na servisu i přihrávce, a přestože měli jen hubený náskok, stále diktovali tempo zápasu. I koncovka třetího setu byla napínavá, ale domácí nepřipustili pokračování utkání a došli si pro celkové vítězství 3:0 na sety.

VK Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:12, 25:23, 25:22)

Rozhodčí: Velinov E., Kvarda P., Počet diváků: 0

Domácí: de Amo, Stoilovič, Ondrovič, Schouten, Michálek, Todua, libero Kryštof. Střídali: Rejlek.

Hosté: Beer, Bartůněk, Bornemann, Tibitanzl, Kramar, Parraguirre, libero Kořínek. Střídali: Kobolka, Kasan, Koloušek.

Ohlasy po zápase:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Samozřejmě jsem hrozně rád za tři body bez ztráty setu. Ač to vypadá podle výsledku jednoduše, tak druhý a třetí set byl kvalitní z obou stran a my jsme byli o něco lepší.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Líbil se mi první set, když jsme na soupeře nastoupili a dávali jsme dobrý servis. I v obraně jsme plnili přesně, co jsme měli naplánované, takže podle toho set dopadl. Bohužel to bývá tak, že když někoho v prvním setu jasně přehrajete, tak trochu odejde morálka a myslíte si, že už to půjde samo. Ústí se navíc zlepšilo, prostřídalo a začalo být nebezpečné. Sice jsme pořád vedli o dva tři body, ale utkání bylo dramatické až do závěru.“

Luboš Bartůněk (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Domácí byli lepší na servisu, což jsme předpokládali. Bohužel jsme to neustáli a když už jsme podání vybrali, tak jsme výměnu nedokázali vyhrát. Dva sety jsme prohráli až v koncovce a myslím, že z naší strany to bylo odbojované.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Jihostroj nám dal lekci ze servisu. Bohužel musím říct, že v této činnosti byl mnohem lepší než my. Když už jsme nějaký těžký servis zkrotili, tak se nám ho nepodařilo otočit napoprvé. Problémy nám dělal především de Amo.“