Počasí dnes15 °C, zítra17 °C

Beskydy Budějce potrápily. Jihostroj vyhrál čtvrtfinále až v tie-breaku

Podle papírových předpokladů se měl Jihostroj ve čtvrtfinálovém souboji proti týmu Beskyd rozehrát před semifinále Českého poháru. Soupeř však vyhrál jednoznačně první set a v dalším průběhu zápasu byl k vidění rovnocenný duel. Beskydy ve čtvrtém setu vybojovaly tie-break, ve kterém nakonec urval koncovku favorit. Jihostroj tak postupuje do semifinále, ve kterém se v neděli od 15 hodin utká s Libercem.

První set začínají lépe hráči Beskyd. Trenér Dvořák je nucen si za stavu 5:2 pro Beskydy vzít první oddechový čas. Beskydy dále pokračují v dobré hře a tak přichází druhý oddechový čas Jihostroje za stavu 9:3 pro Black Volley. Beskydy si v prvním setu stále udržují náskok, Jihostroj se zatím nemůže dostat do zápasového tempa, 16:10 pro Beskydy. Hráči Beskyd dotáhli první set do vítězného konce 25:13 a ujímají se tak vedení v zápase 1:0.

Druhý set začínají lépe hráči Českých Budějovic. Trenér Salon si bere první oddechový čas za stavu 5:2 pro Jihostroj. Hra se vyrovnává a Beskydy dotahují soupeře i ve skóre. Za stavu 12:11 si bere první oddechový čas trenér Budějovic. Hraje se vyrovnaný a bojovný volejbal. Do koncovky druhého setu jde v lepší pozici Jihostroj České Budějovice. Za stavu 20:17 si bere druhý oddechový čas trenér Salon. Hráči Beskyd dotáhli soupeře na stav 20:20. Druhý set je vyrovnaný až do samotného konce. Jihostroj vyhrává druhý set 25:23 a srovnává stav utkání na 1:1.

Třetí set je na svém začátku vyrovnaný. Obě družstva hrají dobře především v útoku. České Budějovice odskakují ve skóre na 10:6 a nutí tak trenéra Beskyd k prvnímu oddechovému času. Budějovice si drží čtyřbodový náskok a stav je tak 13:9 v jejich prospěch. Po dalším výborném podání De Ama přichází druhý oddechový čas trenéra, 15:9 pro Jihostroj. Hráči Jihostroje si do koncovky přinášejí jasné vedení 21:16. České Budějovice vyhrávají třetí set 25:17 a ujímají se tak vedení v zápase 2:1 na sety.

Čtvrtý set začínají lépe hráči Beskyd. Při podání Romanuttiho získávají mírný náskok, 10:8 pro Black Volley. Hra je vyrovnaná a každé družstvo dobře ztrátuje, 13:13. Hráči Jihostroje dvakrát skvěle blokují a ujímají se vedení 15:13 a přichází oddechový čas trenéra Salona. Hráči Beskyd bojují a srovnávají opět stav čtvrtého setu, který je 20:20. Koncovka setu je vyrovnaná a bojovná. Obě družstva předvádějí výborný volejbal, 23:23. Za stavu 24:23 pro Jihostroj si bere oddechový čas trenér Salon. Dramatická koncovka čtvrtého setu nakonec vyzněla lépe pro Black Volley Beskydy 28:26, stav utkání je 2:2.

Pátý set je opět vyrovnaný. Za stavu 5:5 přichází první oddechový čas Českých Budějovic. Beskydy vedou v rozhodujícím setu 8:6 a přichází výměna stran. Jihostroj srovnává na 8:8. Pátý set je stále vyrovnaný a probíhá velký boj o lepší pozici do koncovky, 10:10. Oddechový čas si bere trenér Salon. Za stavu 12:10 pro Jihostroj a přichází druhý oddechový čas Beskyd. Stoilovič dává eso a navyšuje skóre na 13:10. Jihostroj vyhrává pátý set 15:13 a celé utkání 3:2 na sety.

VK Jihostroj České Budějovice – Black Volley Beskydy 3:2 (13:25,25:23,25:17,26:28,15:13)

VK Jihostroj České Budějovice:  Michálek, Todua, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Stoilovič, Polák, Rejlek, Šulista

Black Volley Beskydy:  Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, August, libero Moník. Střídali: Čechmánek, Mišek, Benda

Nejvíce bodů: Michálek 19, Stoilovič a Schouten oba 16 – Romanutti 18, Mečiar 17, August 15, Útoky: 60:58, Esa: 7:4, Bloky: 10:17, Chyby soupeře: 27:27, Rozhodčí: Spáčil a Dušek