čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Nemáme co ztratit, půjdeme na 110 procent, říká Ondrovič před třetím finálovým zápasem

Bitva o volejbalový titul má po dvou zápasech jasného favorita. Jihostroj po porážce v Karlových Varech neubránil domácí palubovku, kde podlehl vůbec poprvé v sezoně. Do dalšího zápasu tak čeká svěřence trenéra Dvořáka mimořádně těžký úkol – stát se prvním týmem, který vyhraje na palubovce Karlovarska.

Oba fináloví soupeři po celou sezonu úspěšně bránili vlastní palubovku. Jenže Karlovarsko dokázalo ve druhém finálovém zápase překvapit a jako první vyhrálo na jihu Čech. S výkonem týmu tak nemohl být trenér Dvořák spokojen. „Opět jsme dostali spoustu es a nijak extra jsme soupeře neohrozili naším servisem. Nepodávali jsme ani na takové úrovni jako v Karlových Varech, tím pádem jsme se hůř bránili. I když jsme paradoxně bránili lépe než v prvním zápase, na Vary to nestačilo,“ hodnotí.

Jihostroji utíkaly začátky setů, kdy nechal Karlovarsko odskočit a manko pak těžko stahoval. „Nevím, jestli to je nervozitou, přece jen hrajeme finále extraligy a každý bod hraje roli. Musíme být důslednější,“ nabádá blokař Peter Ondrovič. Také podle Dvořáka se jedná o kámen úrazu Jihostroje. „V obou zápasech nás Karlovarsko tlačilo, mělo neustále o dva tři body více, a díky tomu se mu hraje dobře. My špatně vstupujeme do setů – dostaneme eso, uděláme chybu a rázem prohráváme 1:4. Karlovarsko se tím nakopne,“ myslí si zkušený trenér.

Problémy dělá Jihostroji také levoruký univerzál Karlovarska Patrik Indra, který nasbíral ve dvou finálových duelech celkem 46 bodů. „Nezáleží na tom, že je to levák. Jde naplno do každého míče a vychází mu to. Je ve skvělé formě, těžko se proti němu hraje,“ hodnotí Ondrovič. Trenér Dvořák ví, že pokud chce Jihostroj sérii zvrátit, musí Indru přibrzdit. „Je vidět, že hraje v pohodě. Hlavně dovede zahrát těžké balony, do kterých mlátí z výšky a od nás se míč jen odráží,“ říká kouč Jihostroje.

Jihostroj také trápí, že ne všichni hráči jsou ve stoprocentní kondici. Ve druhém utkání tak alespoň týmu krátce pomohl smečař Filip Stoilovič, který chyběl při prvním zápase. „Filip měl dlouhý výpadek, deset dní nemohl trénovat, a ještě není stoprocentní. Léčil zranění břišního svalu, takže s tím se bohužel nedá nic dělat. Stejně tak Radek Mach má pětitýdenní výpadek a stále je to cítit. Tohle ale nejsou výmluvy, máme další hráče, kteří by je měli nahradit,“ přiznává René Dvořák.

Cesta k mistrovskému titulu je jediná – vyhrát tři zápasy v řadě. První krok musí Jihostroj udělat na půdě Karlovarska, kde tuto sezonu ještě nikdo nevyhrál. „Teď už se nic extra měnit nedá, hra je zaběhlá. Bude to spíše o tom, jak nám sedne servis. Když se nám podaří zatlačit Karlovarsko servisem, snáze se ubráníme,“ ví trenér Dvořák. Jihostroj se v pondělí popere o zdramatizování finálové série. „Nemáme co ztratit. Do všeho půjdeme na 110 procent a budeme doufat, že to vyjde,“ uzavírá Ondrovič.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky České Budějovice, Jihostroj, volejbal, Karlovarsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.