Jihostroj smetl Ostravu po třech setech

Stejně jako v prvním domácím zápase s Beskydy se i tentokrát Jihostroj dostával pomaleji do tempa. Po zvládnuté koncovce prvního setu už ale jasně dominoval. Ve druhém a třetím setu se Ostrava nedostala ani na deset bodů. České Budějovice se tak rychle radovaly z výhry 3:0.

Ve čtvrtém kole UNIQA extraligy byl jasným favoritem domácí Jihostroj. Začátek utkání se ale nesl ve vyrovnaném duchu. Ostrava dobře podávala a domácí České Budějovice měly problémy na přihrávce. Jihostroj se ke konci setu držel ve vedení, k čemuž dopomohl dvěma krásnými bloky kapitán Mach. Za hosty se dařilo Fořtovi, který pomohl dostat první set do dramatické koncovky. Zkušený domácí tým si ale zvládl náskok pohlídat a zvítězil v prvním setu 25:22.

Od druhého setu ale jako kdyby začal jiný zápas. Jihostroj zlepšil servis i příjem a na hřišti naprosto dominoval. Hned dvě esa si ve druhém setu připsal domácí univerzál Schouten, který na chvíli prostřídal skvěle hrajícího Kriška. Českobudějovičtí měli utkání plně ve svých rukou, Ostravě se naopak dařit přestalo. Druhý set tak domácí vyhráli velkým rozdílem 25:10.

Pokud ve druhém setu Jihostroj dominoval, ve třetím soupeře nepustil vůbec k ničemu. Univerzál Kriško nasázel šest bodů a zdatně mu sekundoval i smečař Stoilovič. Domácí fanoušci si užívali sebejistý výkon svého týmu, se kterým byl spokojen i trenér Dvořák. Ostrava se ve třetím setu zmohla pouze na devět bodů, a to ještě získala dva body díky zkaženým servisům právě dvou zmiňovaných – Kriška a Stoiloviče. České Budějovice ovládly třetí set výsledkem 25:9 a radovaly se z jasného vítězství.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (25:22, 25:10, 25:9)

Rozhodčí: Krtička J., Poláček J., Počet diváků: 860

Jihostroj: de Amo, Stoilovič, Mach, Kriško, Licek, Polák, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Schouten, Michálek

Ostrava: Jambor, Fořt, Kotas, Dvořák, Vancl, Bauman, libero Sobczak. Střídali: Jarosinski, Závodský A., Závodský R., Vašíček

Reakce po zápase:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „V prvním setu jsme byli trochu nervózní. Soupeři se dařilo na servisu. My jsme na druhou stranu nebyli schopní servisem zatlačit. Od druhého setu se všechno odbrzdilo a zahráli jsme si krásné dva sety, které se musely divákům líbit.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „První set jsme nebyli schopní ohrozit Ostravu servisem. Soupeř si dobře přihrál a my jsme se těžko bránili. Od druhého setu už jsme ale prolomili příjem Ostravy, a to byl klíč. Od druhého setu už byl výkon takový, jaký bych si představoval.“

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Ve druhém a třetím setu jsme umožnili Budějovicím hrát naprosto bez zábran. Moc jsme nevzdorovali, ale musíme se dívat dopředu. Čekají nás soupeři, kteří jsou nám kvalitou bližší. Gratuluji domácím k výhře.“

Richard Vlkolínský (trenér VK Ostrava): „Prohra byla zasloužená. Domácí ve druhém a třetím setu totálně ovládli hru. Byl jsem překvapený, ale ani domácí neměli excelentně přihráno. Přesto z toho dokázali udělat útočné situace, které byly úspěšné. Do zápasu jsme šli s určitým záměrem, v prvním setu nám celkem vycházel, ale náš nahrávač to potom přehodnotil. Domácí přidali na servisu a bylo vymalováno.“