Počasí dnes7 °C, zítra6 °C

Zpět na vítězné vlně. Jihostroj vyhrál v Ostravě

Českobudějovičtí v Ostravě splnili cíl, kterým bylo zvítězit bez ztráty setu. Jihostroj vyhrál první dva sety výrazným rozdílem, pouze ve třetí sadě byla koncovka mírně dramatická. Po porážce s Karlovarskem se tak České Budějovice dostaly opět na vítěznou vlnu.

V úvodu utkání hosté výborně brání na síti a při podání Poláka jdou do vedení 1:3. Po nepřesném útoku Fořta zvyšuje Jihostroj na 2:5. Přímý bod z podání Sedláčka znamená rozdíl čtyř bodů (4:8). Po bloku Poláka vedou hosté již 5:10. De Amo vzápětí vystřihne skvělé podání (5:11). Série de Ama na podání končí za stavu 5:12. Jarosinski snižuje čistým esem do růžku palubovky na 8:12. Stejnou mincí oplácí na druhé straně Stoilovič (8:14). Pasáž s čistými esy prodlužuje Kotas (10:14). Když je na síti pozorný Polynski, ztrácí Ostrava jen tři body (11:14). Hosté si náskok hlídají, navíc chybuje v útoku Fořt (11:16). Tento zkušený ostravský smečař perfektním blokem zase přibližuje svůj tým soupeři (13:16). Po sporném výroku rozhodčích při útoku Aleše Závodského a po šťastném útoku Stoiloviče jdou hosté do koncovky prvního setu za vedení 14:20. Stejně jako v úvodu utkání, tak i v závěru prvního dějství si hosté pomáhají výbornými bloky (17:23). První sadu vyhrávají České Budějovice po Polákově zakončení 17:25.

Na začátku druhého setu skvěle podává budějovický univerzál Schouten, který sází eso za esem. Do toho hosté opět skvěle brání na síti (1:9). Střídající Vancl snižuje chytrým útokem na 4:10. Do podání se vzápětí opře Fořt (5:10). Když Kotas podcení dohrávaný míč, vedou hosté 6:12. Ostravu opět trápí podání de Ama (6:13). Výborně servíruje také Stoilovič (7:15). Hosté zápasu dominují. Po zakončení Licka a nevynucené chybě Aleše Závodského mají k dobru náskok deseti bodů (8:18). Po nevynucené chybě Stoiloviče se jde do koncovky druhého setu za stavu 10:20. Při podání Licka navýší Jihostroj svůj náskok o další tři body (10:23). Druhý set nakonec hosté jasně ovládnou v poměru 13:25.

V úvodu třetího setu se Ostravě daří na podání. Po esech Kotase a Aleše Závodského vede 3:1. Po nesouladu v domácích řadách srovnává Schouten na 5:5. Fořt nadvakrát boduje proti vysokým hostujícím blokům (8:6). Stoilovič dvěma útoky z pozice pipe srovnává na 10:10. Ostrava bojuje. Vancl si blokem počká na útok Sedláčka a Fořt přidává přímý bod z podání (13:10). Jihostroj nechce připustit komplikace. Licek si také za koncovou čarou počíná výborně (13:12). Ostrava však hraje ve třetím setu skvěle a po bloku Kotase vede 15:13. V útoku se může spolehnout na přesného smečaře Vancla (16:13). Hostům pomůže na podání nahrávač de Amo (16:15). Domácí však nechtějí být poražení ve třech setech. Kotas opět perfektně brání na síti (18:15). Jenže zkušeného domácího blokaře nachytá při obraně na síti Licek (18:17). Budějovice se dotahují po nevynucené chybě Aleše Závodského (19:19). Do koncovky třetí sady se jde po zkaženém podání Poláka za vyrovnaného stavu 20:20. Licek přibližuje přímým bodem z podání favorita ke třem bodům (21:23). Vzápětí útočí Aleš Závodský jen do anténky a hosté mají tři mečboly (21:24). Zápas končí po chytrém útoku Stoiloviče (22:25).

VK Ostrava – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (17:25, 13:25, 22:25)

VK Ostrava:  Kotas, R. Závodský, Fořt, Polynski, Jambor, Jarosinski, libero Sobczak. Střídali: A. Závodský, Vancl

VK Jihostroj České Budějovice:  Stoilovič, Polák, Schouten, Licek, Sedláček, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Piskáček, Mach

Nejvíce bodů: Fořt 9, Vancl 8, A. Závodský a Jarosinski oba 6 – Stoilovič 13, Licek 12, Schouten 11, Útoky: 27:33, Esa: 6:10, Bloky: 4:11, Chyby soupeře: 15:21, Rozhodčí: Kovář jun. a Spáčil, Diváci: 150

Autoři | Foto Dan Kubát | Zdroj volejbalcb.cz

Štítky volejbal, Jihostroj, Ostrava, zápas, České Budějovice, Karlovarský kraj, Volejbalový klub Ostrava, VK Jihostroj České Budějovice