Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Jihostroj otočil zápas a slaví důležité vítězství

Utkání nováčka nejvyšší soutěže na palubovce Jihostroje bylo vyrovnanější, než se čekalo. Benátky nad Jizerou vyhráli první set, avšak České Budějovice hnané úžasnými fanoušky následně zvládly tři po sobě jdoucí koncovky. Jihostroj zápas otočil a slaví důležité vítězství 3:1.

Do prvního setu vstoupily lépe hostující Benátky nad Jizerou, které překvapily domácí svým agresivním nástupem. Dařilo se zejména Korandovi, který byl proti svému mateřskému klubu velmi namotivovaný. Celý první set byl vyrovnaný – Jihostroj držel nad vodou zejména Licek. Univerzál van Schie byl opět brzy střídán a na jeho místo přišel Kriško. Benátky nad Jizerou zvláště díky Korandovi zvládly koncovku lépe a vyhrály první set 25:22.

Pro Jihostroj to byla vůbec první zkušenost s prohraným setem v domácím prostředí. Ve druhé sadě už musel ze všech sil zabrat a dorovnat stav. To se dařilo. Nahrávač Piskáček začal více využívat středové hráče a Ondrovič s Polákem zapsali ve druhé sadě po čtyřech bodech. Benátkám nepomohl ani produktivní Křesťan, který rovněž za Jihostroj v minulosti nastupoval. Domácí ve druhém setu vyrovnali utkání.

Ve třetím setu byla hra stále vyrovnaná. Benátky jakožto nováček domácí soutěže dokázali držet s Jihostrojem krok. Domácí měli však mírně navrch díky skvěle hrajícím přijímajícím hráčům Kryštofovi a Stoilovičovi, nebezpečný v útoku byl Michálek. Jihostroj vyhrál třetí set 25:22 a nakročil lépe k vítězství v zápase.

Čtvrtá sada byla napínavá. Místo nahrávače Piskáčka se chvíli dostal na palubovku ještě mladší Emmer a domácí se drželi v mírném vedení. Výborně podával Stoilovič, který dal během tohoto setu dvě esa a hrozil i na síti. Hosté bojovali až do konce, ale Jihostroj za podpory zaplněné Sportovní haly nakonec slavil vítězství v koncovce setu.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Benátky nad Jizerou 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:22)

Jihostroj: van Schie, Michálek, Ondrovič, Piskáček, Licek, Polák, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Emmer.

Benátky nad Jizerou: McAinsh, Durski, Pokopec, Hudák, Křesťan, Koranda, libero Kotek. Střídali: Švandrlík, Dergulov, Kratochvíl

Ohlasy po zápase:

Martin Licek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Rozhodl náš servis, který jsme měli v klíčových okamžicích zápasu lepší než soupeř. Musím říct, že jsme dnes tři body opravdu urvali, a takové vítězství se cení.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Pomohl nám příchod Martina Kryštofa, který zvládl výborně přihrávku a vnesl do naší hry klid, který od začátku sezony našemu mužstvu chybí.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Z naší strany slušné utkání, dokázali jsme držet krok. Bohužel prohráváme sety v koncovkách v činnostech, které nám nejdou. Jsou to hlavně čapnuté míče, které nedokážeme dohrát. Proti takhle kvalitními mančaftu je to pak těžké. Musíme se zlepšit a pokračovat stejně proti slabším soupeřům.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Myslím si, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel nás chyby, které jsme udělali v koncovkách na příjmu, stály vítězství.“

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky volejbal, Jihostroj, domácí zápas, Benátky nad Jizerou, České Budějovice, Martin Kryštof, VK Jihostroj České Budějovice, Filip Křesťan