Jihostroj ve slavnostním duelu smetl Duklu 3:0 a play-off začne doma

V posledním zápase základní části bojovaly České Budějovice o čtvrté místo v tabulce a Liberec o druhé. Ve svém nejsilnějším složení však nastoupili pouze Jihočeši, kteří měli také celý zápas pod kontrolou a zvítězili překvapivě hladce 3:0. Jihostroj si tak vybojoval výhodu domácího prostředí pro play-off, které začne 14. března proti Karlovarsku.

Na začátku prvního setu slavnostního utkání se hrál vyrovnaný volejbal. Domácí chvíli vedli, ale Liberečtí vždy dokázali srovnat. Jihostroj poslal na hřiště to nejlepší, zatímco Liberec nechával některé své stabilně hrající opory jen na lavičce. Domácí Budějovice si vzaly vedení za stavu 14:12, 17:14 a 20:15. To už byl solidní náskok, který Jihočeši v poklidu udrželi a vyhráli první sadu 25:18.

Od začátku druhého dějství byli spokojenější fanoušci Jihostroje, který držel otěže zápasu ve svých rukou. Domácí dobře kombinovali, ze souhry s nahrávačem Carísiem profitovali Okolić, Luengas i González. Českobudějovičtí byli lepší i ve druhém setu, který vyhráli 25:17. Ze druhé sady však nic neměli dvě legendy domácího klubu Martin Kryštof a Tomáš Fila, kteří svou autogramiádu ze začátku první přestávky museli protáhnout až do samotného konce druhého setu.

Ve třetí setu opět vedl Jihostroj, který měl za stavu 15:11 už poměrně slušný náskok na to, aby mohl pomýšlet na ukončení zápasu ve třech setech. Rozjel se zejména smečař Luengas, který zaznamenal jen ve třetím setu sedm bodů. Zdatně mu se třemi bloky sekundoval blokař Okolić, který svým povzbuzováním mohutně hnal Jihostroj k ukončení zápasu už ve třetím setu. To se nakonec povedlo. Jihostroj zvítězil překvapivě hladce 3:0 a po utkání připravil dvacetiminutovou rozlučku pro Martina Kryštofa a Tomáše Filu, kterou doprovázel mohutný potlesk zaplněné Sportovní haly.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:0 (25:18, 25:17, 25:17)

Ohlasy

Michael Kovařík (libero VK Jihostroj České Budějovice)„Krásné utkání. Zápasy s Duklou jsou už tradiční derby a my jsme ho vyhráli 3:0. Nedělali jsme takové chyby, jaké děláme běžně. Byla to rychlá a zasloužená výhra před výborným publikem. Hala byla plná k prasknutí, a to nám moc pomohlo.“

Radek Suda (smečař VK Dukla Liberec): „Soupeř nás přehrál servisem a kvůli tomu jsme nebyli schopní založit dobrý útok. Jedeme domů bez bodu, ale naše myšlenky už směřují k play-off.“