Počasí dnes22 °C, zítra13 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Favorit nezaváhal a Odolenu Vodu jasně přejel

Po náročném cestování z turecké Ankary se volejbalisté Jihostroje vydali na utkání 15. kola Uniqa extraligy do Odoleny Vody, kde potvrdili roli favorita a zvítězili hladce 3:0. V extraligové tabulce tak Budějovičtí zůstávají na druhém místě.

Velice přesvědčivý výkon předvedli jihočeští hráči volejbalového Jihostroje v Odoleně Vodě. Za hodinu a šestnáct minut přehráli domácí tým jasně 3:0 na sety.

Prakticky celou dobu Jihostroj tahal za delší konec, s výjimkou prvního setu, ve kterém domácí vedli dokonce 10:7. Odolka však svůj náskok neudržela a po zbytek utkání musela Jihostroj stále dotahovat.

Zajímavostí je, že v kádru Odoleny Vody jsou dva hráči z Brazílie, kteří však v tomto utkání domácím k vítězství nepomohli.

„Utkání bylo celkem jednoznačné, v podstatě celou dobu jsme byli tím lepším týmem. Domácí udělali mnohem více chyb než my, což je připravilo o možnost s námi soupeřit. Také jsme velice dobře podávali, a tak bylo pro útočníky Odoleny Vody těžké se prosazovat. Ve druhém a třetím setu se jim podařilo nás díky několika dobrým servisům dotáhnout na rozdíl dvou bodů, ale to bylo vše,“ uvedl k utkání asistent trenéra Stanislav Pochop.

Příští víkend si Jihostroj zahraje proti zlínské Fatře. Duel začne tradičně v sobotu v 18 hodin.

Aero Odolena Voda - VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (-19, -19, -17)

Čas: 76 minut. Rozhodčí: Večeřa, Bydžovský. Nejvíce bodující hráči: Prajzler 10 - Kriško 16.

Odolena Voda: Prajzler, Šulava, Dias, Da Silva, Sedlář, Sobek - libero Kotek, (Lenc, Mitchel). Trenér Vladimír Bednář.

Jihostroj: Kriško, Habr, Sukuba, Mach, Fila, Rojas - libero Juračka (Zapletal). Trenér Jan Svoboda.

Štítky volejbal, Aero Odolena Voda, Jihostroj České Budějovice, Uniqa extraliga, Odolena Voda, Jihostroj, Česká volejbalová extraliga mužů, Ankara, Brazílie, Vladimír Bednář, Jan Svoboda, Da Silva