pátek 22. října 2021 Sabina

Jihostroj by dnes rád zakončil úspěšný rok výhrou nad Příbramí

Veleúspěšný rok 2011 by budějčtí volejbalisté rádi zakončili vítězstvím. Dnes od 18 hodin totiž přivítají v domácím prostředí čtvrtý tým Uniqa extraligy VO Příbram.

Souboj dvou předních českých klubů, které si před letošní sezonou prohodily trenéry, můžete sledovat i v přímém přenosu České televize.

Na jedné straně Petr Brom, který pět let vedl jihočeský celek a dovedl jej ke čtyřem titulům a třikrát s ním odehrál Ligu mistrů. I když přišli do Budějc čtyři noví hráči, tým Jihostroje velmi dobře zná. Na druhé straně reprezentační kouč Jan Svoboda, který přišel před letošní sezonou právě z Příbrami.

V loňském roce sváděly týmy vyrovnané boje, v semifinále vyhráli Jihočeši nad Kocoury 4:2 na zápasy. Letos středočeský klub posílil a k první porážce suverénního budějckého celku nebylo zas až tak daleko. V příbramské hale po boji vyhrál Svobodův tým 3:2. A to prohrával už 0:2.

I dnes se dá očekávat stejný nebo minimálně podobný průběh. Jihostroj má sice výhodu domácího prostředí, ale v něm se Příbrami nehraje vůbec špatně. V kádru má totiž hned dva exbudějovické smečaře Vojtu Zacha s Martinem Böhmem. „Moc se oba těšíme na zápasy s Jihostrojem. Kluky dobře známe, takže naše souboje jsou vždy hodně vyhecované,“ podotýká třiadvacetiletý Martin Böhm, jenž přišel do Příbrami v létě z krachujícího Kladna.

„Zápas nebude rozhodně jednoduchý, Příbram hraje velmi dobře,“ podotýká univerzál Jihostroje Radek Motys. „Navíc se hraje v nepříliš příznivém termínu, kdy jsou všichni naladěni na svátky a klid. Ale co se dá dělat. Tohle řešit nemůžeme. Přibram chceme porazit a uděláme pro to všechno,“ dodává budějcká opora.

Jakou budou mít po řízcích a salátu naši kluci formu? Uvidíme večer...

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.