Počasí dnes8 °C, zítra6 °C

S Brnem si volejbalisté Jihostroje snadno poradili

Velice snadné utkání sehráli volejbalisté budějckého Jihostroje v sobotu před Volejbalovým plesem. S devátým týmem Uniqa extraligy si snadno poradili, Brno si odvezlo ve 23. kole jasnou porážku 0:3. Zápas trval hodinu a pět minut, u domácích si odpočinuly opory.

Jihomoravský celek vedený Budějčákem na nahrávce Ondřejem Fučíkem sice vzdoroval v prvním a třetím setu, kdy prohrál jen o pět bodů, ve druhém ale na mistry vůbec nestačil.

„Roli favorita jsme zvládli, vítězství za tři body nás pochopitelně těší,“ sdělil univerzál Radek Motys, který byl se 14 body nejlepším hráčem utkání.

I trenér české reprezentace a budějckého Jihostroje Jan Svoboda měl po vítězství radost. „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli vyhrát a máme tři body. Proti Brnu si zahráli i ti, kteří moc nenastupují nebo byli zranění," řekl kouč vedoucího celku domácí nejvyšší soutěže.

„V prvním a druhém setu jsme se s Jihostrojem tahali až do koncovek, ale klukům lépe vycházel servis než nám. Hlavně Radek Motys nás párkrát rozstřílel," podotknul po letošním třetím prohraném zápase se svým bývalým týmem nahrávač Brna Ondřej Fučík. „Chvílemi se mohl divákům zápas líbit," uvažuje.

Další utkání sehraje nejlepší český tým až 30. ledna, kdy doma (18) v přímém přenosu ČT4 hostí Ostravu.

Budějcký trenér Jan Svoboda (rozhovor s ním přineseme v týdnu) má ale starosti s univerzálem Jakuben Novotným. „Kotník se mu hojí pomalu, vypadá to, že nám bude chybět déle, než jsme původně předpokládali," informuje.

V první lize mužů vyhrála farma Jihostroje nad MFF Praha 3:2 a nad Hradcem Králové 3:0, za dva týdny rozehraje play off s Českou Lípou.

Jihostroj České Budějovice - Volejbal Brno 3:0 (20,11,20)

Čas: 65 minut. Rozhodčí: Trumpeš, Kostka. Diváci: 200.

Jihostroj: Habr, Motys, Fila, Michálek, Mach, Sukuba, libero Juračka. Trenér Jan Svoboda.

Brno: Fučík, Smrčina, Katona, Kuliha,  Zajíček, Mlčuch, libero Musil – Písařík, Muroň. Trenér Zdeno Hauer.

Ostatní výsledky: Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:0 (20, 17, 11), Příbram - ČZU Praha 1:3 (-21, 19, -19, -27), Liberec - Havířov 3:0 (21, 20, 18).