Hendikepovaný plavec Petráček dostal ocenění od primátora

Budějcký hendikepovaný plavec Arnošt Petráček, který v uplynulém roce vyhrál mistrovství světa v Mexiku, přijal pozvání od primátora města Jiřího Svobody. Jihočech vyhrál v Mexiku na trati 50 metrů motýlek.

Prosincový světový šampionát na trati 50 metrů motýlek vyhrál oblíbený „Arny“ v čase 43 sekund a 35 setin. Potvrdil tak svojí dominanci na této trati z roku 2016, kdy se stal paralympijským vítězem v jihoamerickém Riu.

Díky jeho úžasným výsledkům se potkáváme relativně často. Letošní rok bude mít prý spíše odpočinkový a studijní. Věřím, že bude zase příležitost Arnošta ve městě, v souvislosti s jeho vynikajícími sportovními výsledky, přivítat,“ řekl primátor Jiří Svoboda.