sobota 19. září 2020 Zita

Lyžařská střediska na jihu Čech jsou i přes oteplení v provozu

Lyžařská střediska na jihu Čech zůstávají v provozu i přes oteplení z posledních dnů. Na sjezdovkách stále leží přibližně půl metru technického sněhu. Provozovatelé doufají, že se v příštích dnech ochladí a napadne i sníh přírodní.

„Vypadalo by to líp, pokud by kolem sjezdovek nebyla zelená tráva. Ale bohužel zatím nám počasí příliš nepřeje,“ řekl za lyžařský areál Zadov Petr Vondraš. Dodal, že lyžaři hlavně využijí sjezdovku na Kobyle. Svah na Nových Hutích bývá v provozu jen někdy. „Podmínky na běžky zatím nejsou,“ uvedl Vondraš.

Skiareál Lipno za víkend navštívilo přibližně 2 500 lyžařů. „V noci mrzne, ale přes den se pokaždé oteplí. Každopádně ideální podmínky pro lyžování jsou především dopoledne a večer. Kolem poledne a odpoledne sníh trochu povolí,“ řekl za skiareál Jiří Falout.

Na svazích největšího střediska na česko-rakouské hranici Hochfichtu leží až 70 centimetrů sněhu. V provozu je téměř 11 kilometrů sjezdovek včetně dvou dětských lyžařských parků. „Nový rok začal skvěle. Podařilo se nám využít několikadenních mrazů k výrobě technického sněhu,“ uvedl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

Autoři

Štítky počasí, rekreace, hory, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.