úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Na jih Čech míří česká rallyová elita. Krumlovská soutěž uzavře tuzemský šampionát

Rallye Český Krumlov je připravena ke startu. Už tento pátek odstartuje osmačtyřicátý ročník soutěže, který letos netradičně uzavře sezonu mistrovských automobilových soutěží v tuzemsku. Teprve podruhé v historii krumlovské rallye se pojede v pozdně podzimním termínu.

„Primární cíl se povedl. Na Rallye Český Krumlov můžou oficiálně přijít fanoušci, u vstupu do MOL Rallye Arény, tedy uzavřeného areálu českobudějovického výstaviště, navíc nebude kontrolována bezinfekčnost. Prokázat se očkováním, proděláním nemoci nebo negativním testem musí podle nařízení hygieniků pouze posádky a osoby, které budou chtít navštívit vnitřní prostor centra soutěže – renovovaného pavilonu Z,“ potvrdil hlavní pořadatel soutěže Pavel Kacerovský. Kvůli koronavirovým omezením pořadatelé z Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu 48. ročník dvakrát odložili.

Naštvaný chatař blokoval trať Rallye Český Krumlov Revival. Nesouhlasil s průjezdem historických automobilů

Rozum stát zůstává nad chováním muže, který nesouhlasil s průjezdem historických soutěžních vozidel mezi Větřní a obcí Lužná v rámci Rallye Český Krumlov Revival. Úzkou silnici zablokoval svým automobilem tak, aby nemohly posádky projet....

Letos uplyne přesně padesát let od prvního ročníku soutěže. Tématem proto bude oslava kulatého jubilea. „Čtvrteční setkání vítězů minulých ročníků s účastníky toho letošního je volně přístupné veřejnosti, páteční program na výstavišti v Českých Budějovicích bude kromě divácké rychlostní zkoušky či autogramiády okořeněný exhibičními jízdami, při kterých se na trati městské zkoušky od 16:20 představí sedminásobný vítěz „Krumlova“ Roman Kresta a také Emil Triner, jenž při svém vítězství v roce 2001 dosáhl v cíli soutěže naprosto stejného času jako Tomáš Hrdinka, v jeho prospěch však tehdy hrála lépe zajetá první erzeta. Oba špičkoví jezdci budou sedět za volanty legendárních československých strojů Škoda 130 RS,“ dodal Kacerovský.

V sobotu a neděli soutěžní vozy vyrazí na tradiční rychlostní zkoušky Rožmitál, Rožmberk, Ján, Kohout a Malonty.

V seznamu přihlášených je 86 posádek soutěžících o poslední body do národního šampionátu soudobých i historických vozidel a příhraničního poháru Regional Rallye Cup, který na jih Čech přilákal několik cizinců včetně německého veterána Hermanna Gassnera nebo rychlého Rakušana Simona Wagnera.

„Ve startovním poli XIII. Rallye Legendy Show se kromě početné skupiny domácích jezdců představí Milan Dolák junior, jenž při všech prvních průjezdech rychlostních zkoušek ukáže divákům Toyotu Celica GT Four v dobových barvách, jaké zdobily soutěžní speciál jeho otce při vítězném startu na konci 90. let minulého století,“ uzavřel hlavní pořadatel.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Rallye Český Krumlov

Štítky Český Krumlov, rally, koronavirus, opatření, závod, soutěž, motorsport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.