pondělí 15. srpna 2022 Hana

Obchodníci na jihu Čech prodali alkohol nezletilým. Hrozí jim až milionová pokuta

V mimořádné kontrolní akci, kterou provedla v dubnu Česká obchodní inspekce na jihu Čech a na Vysočině, prodali čtyři ze šesti prodejců alkohol mladistvým. Jednomu z nich byla uložena pokuta deset tisíc korun, ostatním budou řešeni v rámci správního řízení. Za porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým hrozí pokuta až milion korun.

„Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila v měsíci dubnu mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákazu prodeje alkoholu mladistvým. Inspektoři za účasti mladistvých figurantů provedli celkem 6 kontrol. Ve 4 případech zjistili prodej plechovkového piva výčepního nebo ležákového osobám mladších 18 let,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jindřich Fröhlich.

Kontroly proběhli v prodejnách smíšeného zboží v Lipně nad Vltavou, Batelově a Horní Cerekvi. Kromě prodeje alkoholu nezletilých zjistili inspektoři navíc prodej padělků, nesprávné informování o ceně nabízených výrobků a nedostatky ve vyžádaném dokladu o zakoupení výrobků.

Jednomu prodejci uložili inspektoři na místě pokutu deset tisíc korun. „Zbývající porušení budou řešena ve správním řízení. Za porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým lze uložit pokutu až do výše jeden milion korun,“ dodal Fröhlich.  

Foto pixabay.com

Štítky ČOI, alkohol, nezletilý, kontrola

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.